online
1
Kasulikud nõuanded 💡

Mida Egiptusest kaasa tuua?

Egiptuse populaarseimad suveniirid


Kui oleksime kümme aastat tagasi rääkinud suveniiridest, siis ükskõik, mis suunas või mis reisi eesmärk on, oleksime kuulnud sama vastust: "magnetid ja maiustused". Aja jooksul ei muutu aga mitte ainult reisimisharjumused: meie silmaring laieneb, meieni jõuab uus teave. Seega tutvu täna põgusalt sellega, mida soovitatakse tänaseks Egiptusest tagasi tuua.

🐪 Eeterlikud õlid

Kui Sulle meeldivad massaažid või lihtsalt hoolitseda oma naha eest – siis ära jäta kasutamata võimalust tuua Egiptusest tagasi eeterlikke õlisid. Kõige populaarsemad eeterlike õlide tüübid on jasmiin, muskus, lootos. Neid õlisid saad kasutada mitte ainult isiklikuks tarbeks või kodulõhnana, vaid ka siis, kui tegeled või soovid proovida küünalde, seebi, parfüümide tegemist. 

🐪 Parfüüm

Egiptuses loodud ja toodetud parfüümidel on ülemaailmne väärtus: parfüüme on väidetavalt siin loodud juba ammusest ajast ning vastavad lõhnasarjad on inspireeritud iidsetest egiptlastest. Siinsetel parfüümidel on suur väärtus ka seetõttu, et enamik neist on looduslikud, sünteetilisi lõhnu leiab siit harva: parfüümid on Egiptuses loodud ja toodetud looduslikest taimsetest materjalidest. Egiptuse lõhnad püsivad nahal kuni 8-10 tundi. 

🐪 Vürtsid

Pole vahet, kas oled koduköögis professionaal või entusiast või teed süüa väga harva – maitseaineid on soovitatav Egiptusest kaasa võtta ja igaühel kodus olemas hoida. Selle riigi köögis on vürtse kasutatud juba palju sajandeid, nii et need on hoolikalt valitud ja ajas testitud ning annavad igale roale kõige muljetavaldavama maitse ja aroomi! Ärge minge maitseaineletist mööda ja ärge unustage osta koriandrit, kardemoni ja teisi vürtse.

🐪 Tee

Nii nagu maitseaineid, tasub ka teed päikeselisest Egiptusest kindlasti osta ja kaasa tuua. Mõnus kodune teejoomise rituaal lubab veel pikemaks ajaks mõtete ja mälestustega möödunud reisile naasta. Egiptuse teede valik on väga lai ja mitmekesine, alustades kõige mahedamatest maitsetest, lõpetades ekspressiivsete ja tugevate maitsetega – kõike vastavalt teie soovidele. Pole ju asjata, et üks Egiptuse rahvusjooke on tee, mida mõnikord valmistatakse ka piimaga. 

🐪 Puuvillased tooted

Puuvill ja selle tooted on Egiptuses kõrgelt hinnatud, kuna seda materjali on riigis kasvatatud juba ammusest ajast. Üldiselt on puuvilla populaarsus säilinud tänapäevani: sellest materjalist valmistatakse palju riideid: kleidid, tuunikad, särgid. Loomulikult ei taha te palju raskusi kaasas kanda, seega kaaluge näiteks salli ostmist, mis on oma kerge kanga tõttu suurepärased reisimiseks!

Egiptusesse shoppama?

🐪 Käsitsi valmistatud ehted

Egiptus on kuulus ka oma käsitööna valminud toodete poolest (kui soovite osta eelnimetatud vürtse, parfüüme või õlisid, siis tõenäoliselt veab ja saate neid osta käsitsi valmistatud pudelites) ja seda mõjuval põhjusel, sest sellel riigil on pikk ajalugu. Egiptus arendas ka mitmeid ehete valmistamise tehnikaid, näiteks filigraan. Need ehted näevad sageli haprad ja õrnad välja, kuid tegelikult on need tugevad, vastupidavad ja vägagi eksklusiivsed. 

🐪 Kust osta suveniire?

Eeterlikke õlisid ja parfüüme saate osta kõikjalt Egiptusest – ärge kartke külastada kohalikke turge või turismipiirkondade kaubatänavaid. Need on mõned peamised asjad, mille poolest Egiptus on kuulus, nii et saate neid kõikjalt hankida.

Juveelipoode võib leida üle kogu Egiptuse, kuid üks parimaid kohti ehete ostmiseks on Khan el-Khalili turg. See on üks Egiptuse vanimaid turgusid ja on koduks kümnetele kioskitele, kus müüakse erinevate hindadega erineva suurusega ehteid. Häid juveelipoode leiate ka Luxorist ja Aswanist. 

Parimaid puuvilla-, siiditooteid või riideid saate osta Kairos Wekalet el Balahi turult ja Luxori El Sagha turult. Ärge heituge, kui külastate mõnda teist Egiptuse linna – külastage mõnda linna peamistest turgudest ja leiate suurepäraseid käsitsi valmistatud tooteid.

Kaks parimat soovitatud kohta vürtside ostmiseks on Luxor Spice Bazaar ja Aswan Bazaar.

🐪 Kust osta?

Kui kaalute Egiptusesse minekut ja ostlemisvõimalust, siis soovitame pöörata tähelepanu asjaolule, et Egiptuse suurimad ja parima hinnanguga kaubanduskeskused asuvad Sharm el-Sheikhis, Hurghadas, Luxoris, Aleksandrias ja Kairos!

Alusta pühadehooajaks valmistumist ja reisi planeerimist juba nüüd koos AirGuruga!

Oled lummatud Egiptusest, kuid ei suuda otsustada, millist linna külastada? Või äkki on teil muid küsimusi? Ärge kartke ühendust võtta:

Tahad näha rohkem uudiseid ja reisinippe? Jälgi meid FACEBOOKis ja INSTAGRAMis!