1
Inspiratsiooniks 😍

Chat GPT - uus reisijuht? Nipid, kuidas tehisintellekt enda kasuks tööle panna!

2022. aastal muutis tehisintellektiorganisatsiooni OpenAi loodud programm Chatgpt pöördumatult meie internetikasutusviisi. See ei ole mitte ainult lihtsustanud Interneti-otsingu funktsioone, vaid on muutunud ka tööriistaks, mida me oma igapäevaelus kasutame. Näib, et ChatGPT-lt saate küsida kõike alates pildinõuannetest, spordiprogrammidest, tegevusideedest, retseptidest kuni puhkuse planeerimise ja isegi reisijuhi rollini, millesse rakendus võib kergesti sattuda. Võite olla üllatunud, kui kasulik AI võib reisimisel olla.

Chat GPT kui reisiplaneerija

Puhkuse suund selge, kohvrid pakitud, lennupiletid käes - jääb üle vaid reisiplaanid paika panna! Selleks sobib hästi kasutada tehisintellekti abi. Vastavalt oma prioriteetidele, huvidele, reisi kestusele, suunale saad saata päringu ChatGPT-le. Sinu taotlus võiks näiteks välja näha selline: 

ROLL: maailma parim reisiplaneerija

KONTEKST: reisi kuupäev, kestus, millist tüüpi reisi soovite (aktiivne puhkus, rahulik puhkus vms)

HOBI: mis sulle meeldib ja mis mitte. Sisestada saab erinevaid tegevusi ja kohti, mida soovite teha

FORMAAT: saad endale lasta sobiva plaani koostada tabelina

Kvaliteetse plaani saamiseks soovitame Chat GPT-le esitada enda soov nii detailselt kui võimalik.

Pane Chat GPT enda kasuks tööle!

Chat GPT-st võib saada imeline reisijuht! Eriti kui soovid teada saada huvitavaid lugusid, legende või fakte konkreetse linna kohta. Muidugi tuleks eelnevalt tehisintellektile käsklust andes öelda, et soovid saada infot jutustamisstiilis ning huvitaval kujul. Selline tegutsemisviis aitab sul külastatavat linna paremini tundma õppida ilma giidi abita.

Kui ideed saavad otsa, mida külastatavas linnas teha ning soovid kohalikku kultuuri veelgi paremini tundma õppida, võid ideede saamiseks pöörduda ka ChatGPT poole. Palu endale koostada ideede list ainulaadsete elamuste jaoks. Näiteks saad küsida soovitusi milliseid kohalikke roogasid ja jooke proovida või milliseid erilisi tegevusi teha. Nii tood oma reisilt veelgi rohkem muljeid tagasi!

Veel ideid tehisintellekti kasutamiseks

Reisimuusika esitusloend

Õige muusika mitmekesistab puhkust ja loob erilise meeleolu. Kui sa pole veel endale meelepärast playlisti koostanud, siis saad kasutada Chat GPT abi. Käsklust andes pane kirja milline muusikastiil sulle meeldib ning mille jaoks playlisti soovid.

Põhifraasid võõrkeeles

Enne reisi oleks hea selgeks õppida paar sagedamini vajaminevat fraasi selle riigi keeles kuhu reisite. Selleks küsi tehisintellektilt võtmefraase, mis puhkuse ajal kindlasti kasuks võivad tulla.

Sündmused

Võib-olla toimub sinu reisi ajal külastatavas riigis erinevaid üritusi või festivale, millest sa pole veel teadlik? Suurepärane võimalus, et nendest teada saada ja osaleda, on küsida nende kohta infot Chat GPT-lt!  Nii õpid kohalikku kultuuri veelgi paremini tundma!

Kasulikud rakendused reisimiseks

Puhkuse planeerimisel saad kasutada lisaks tehisintellektile ka muid olemasolevaidrakendusi. Siin on mõned neist:

Triplt – pärast lennu-, hotelli-, autorendi- ja restoranibroneeringu kinnitamist selles rakenduses saate üksikasjaliku reisiteekonna ettepaneku.

Hopper - see rakendus näitab võimalikke lennu- ja hotellihindu ning annab nõu, millal on parim aeg piletite ostmiseks.

PackPoint - see rakendus aitab pakkida ideaalse reisipagasi, lähtudes reisi pikkusest, ilmast ja planeeritud puhkusetegevustest.

Rooma2rio - rakendus näitab, kuidas pääseda punktist A punkti B kõige lihtsamal ja tõhusamal viisil. See sisaldab teavet lendude, rongide, busside ja parvlaevade kohta koguni 160 riigis.

Sujuvad ja meeldejäävad reisid AirGuruga!

Oleme esitanud kasulikke näpunäiteid, kuidas igapäevaelus sageli kasutatavat tehisintellekti programmi ChatGPT saab kasutada ka reiside planeerimisel. Kui sa ei suuda otsustada, kuhu reisida või kus ööbida, pöördu julgelt meie AirGuru professionaalse meeskonna poole. Vastame suurima hea meelega kõikidele su küsimustele. Meiega saad ühendust võtta: 

☎️ Telefoni teel: +372 6231384

📧 E-post teel: tere@airguru.ee 

Ole meie parimate reisipakkumistega kursis ja jälgi meid ka FACEBOOKis ja INSTAGRAMis!