1
Kasulikud nõuanded 💡

Sri Lanka reisijuht. Reisinõuded ja näpunäited.

Eksootika käeulatuses

Kui teil on endiselt küsimus, kuhu reisida ja mida külastada, siis meil on teile eksklusiivne pakkumine - Sri Lanka. See on eksootika, mis jätab kustumatu mulje terveks eluks. Garanteerime unustamatu, ebatavalise ja seiklusrohke reisi, kust leiate huvitavat kultuuri ja traditsioone, abivalmis kohalikke, vaateid erakordsele ilule ning erakordsele taimestikule ja loomastikule. Ilm ja kliima sellel saarel on puhkuseks ideaalne: siin on temperatuur aastaringselt kõrge, seega pakume teile lühitutvustust nõuetest ja näpunäiteid, kui otsustate Sri Lankale reisida. 

Reisinõuded

Milliseid vaktsiine on vaja? Kohustuslikke vaktsineerimisi ei ole, kuid Sri Lankale reisides on soovitatav end vaktsineerida A-, B-hepatiidi, kõhutüüfuse, teetanuse ja difteeria vastu.

Kas viisat on vaja? Jah, tõepoolest, Sri Lankale reisijatele on viisa hankimine kohustuslik. Enne saarele minekut on vajalik luba ja loataotluse saad täita SIIN . See on ETA: sisenemislubade süsteem, seega on soovitatav seda enne reisimist kasutada ning vorm täita ja viisa hankida. Samuti saab Sri Lanka lennujaama saabudes vormistada lühiajalise viibimise (puhkuse) viisa, kuid soovitame reisida ilma stressi ja lisamuredeta ning enne reisi algust kõik dokumendid korda ajada. 

Mis tüüpi viisad on saadaval? ETA viisa on dokument, mille peate Sri Lankale puhkusele minekuks hankima. See viisa võimaldab riigis viibida 30 päeva ja kehtib 180 päeva alates väljaandmise kuupäevast. Viisa hind on 50-60 eurot. Soovitame teil viisa välja printida, säästes sellega lennujaamas aega. Saabumisel peate selle ametnikele esitama - nii saate oma passi templi. Tõsi, selle viisa saamiseks peab teil olema Leedu Vabariigi pass, mis kehtib vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast, tervisekindlustus ja tagasisõidupilet (tõestuseks, et olete garanteeritud riigist lahkumise kohta). riik õigel ajal);

Transiitviisa – vajate seda tüüpi viisat, kui reisite Sri Lanka kaudu teise riiki ja viibite saarel üle 24 tunni. Seda tüüpi viisa kehtib kaks päeva (48 tundi) ja ei maksa midagi.

Samuti on olemas elamisviisa, mida väljastatakse saarel töötavatele isikutele, välisüliõpilastele, vaimulikele, meditsiinilistel eesmärkidel külastustele ja muudel erandjuhtudel.

Milliste dokumentidega saab reisida? Reisiks on vajalik Eesti Vabariigi pass: dokument peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise päevast. 

Reisipisik aktiveerus?

Reisinõuanded

Valuuta

Sri Lanka valuuta on Sri Lanka ruupia. Valuuta sümbol on Rs. Sularaha on soovitav kaasas hoida, kuna kõik kohad ei aktsepteeri pangakaarte. Noh, hinnad on saarel tõesti sõbralikud - reisimiseks, ekskursioonideks või kohaliku toidu nautimiseks siin palju raha ei kulu.

Transport

Sri Lankal on hästi arenenud infrastruktuur, nii et saate turvaliselt reisida bussi ja rongiga. Reisimine nii rongi kui ka bussiga on tõesti odav ja väga mugav. Kui aga otsustate rentida auto, pidage meeles, et liiklus toimub siin vasakul pool teed. 

Tee

Sri Lankal kasvatatakse palju erinevaid teesorte – tee on üks peamisi eksporditooteid. Maitske kindlasti kohalikku teed ja tutvuge selle imelise maitsega ning võimalusel minge ekskursioonile, mille käigus saate külastada ja tutvuda teeistandustega: nende kasvatamise ja tee valmistamise protsessiga. 

Toit

Sri Lankal reisides tutvuge kohaliku köögiga ning nautige julgelt luksuslikke õhtusööke restoranides või kohvikutes: õhtusöök ühele inimesele võib maksta ~7-8 eur ning kui otsustate näksida mõnes lihtsamas pubis, siis toit võib maksta ~4 eur. Ära jäta kasutamata võimalust maitsta erinevaid värskeid, eksootilisi puuvilju või nautida värsket mahla, mille klaas maksab saarel ~1 eur. 

Kuigi Sri Lankal koosneb suurem osa toidust riisist, söövad kohalikud ka palju liha ja kala ning kohalikes roogades on ka palju erinevaid köögivilju. Kohalik köök pakub vürtsika toidu austajatele tõelist rõõmu, sest siin valmivad toidud on ühed maailma vürtsikamad, nii et kui vürtsikas toit ei meeldi, hoiata sellest enne tellimist ettekandjaid või kokkasid. 

Joo vett pudelitest – joogivett on soovitav osta poodidest. Kuigi vesi Sri Lankal on puhastatud, ei ole siiski soovitav seda juua.

Mida külastada?

Sri Lanka üllatab isegi neid, kes on kõike näinud – mitte ainult loodusmaastike külastamine on hingemattev: saarel on koguni 8 UNESCO maailmapärandi nimistut: Sigiriya, Anuradhapura, Polonnaruwa, Kandy, Galle, Sinharaja metsakaitseala, Dambulla kuldne tempel , Sri Lanka Keskmägismaa, aga ka taimestiku ja loomastiku mitmekesisus! Sri Lankal reisides võite näha elevante, vaalu, ahve, tiigreid ja muid metsloomi. Ja kui olete kunagi tahtnud näha vanimat inimese istutatud puud, siis saate seda teha oma puhkuse ajal - see on saarel kasvav Sri Maha Bodhiya viigipuu. 

Otsid eksootilist sihtkohta?

AirGuruga Sri Lankale!

Mine reisile, mis võib saada üheks suurejoonelisemaks sinu elus – tutvu kohaliku kultuuriga, naudi vaateid, maitse maitsvat toitu ja laadi end kohaliku positiivse energiaga! AirGurul on eksklusiivsed pakkumised: otselennud Tallinnast Sri Lankale ning reisi hind algab kõigest 905 eurost! 

Kas teil on lisaküsimusi? Võta kohe ühendust:

☎️ Telefoni teel:  +372 6231 384

📧 E-post posti teel: tere@airguru.ee

Tahad näha rohkem uudiseid ja reisinippe? Jälgi meid FACEBOOKis ja INSTAGRAMis!