1
Kasulikud nõuanded 💡

Lennujaamast hotelli ja tagasi: kas transfeeri või ühistranspordiga?

Puhkust planeerides mõtleme tavaliselt sellele kuhu me läheme, kus me peatume ja mida me külastame, kuid oluline on mõelda ka sellele kuidas me kavatseme riigisiseselt reisida. Esimene mõttekoht sealjuures peaks olema: kuidas me lennujaamast hotelli jõuame?

Lennujaama- ja hotellivahelise transpordi puhul on kaks kõige populaarsemat võimalust: transfeer ja ühistransport.

TELLIMUSTRANSFEERID

Tšartertransfeer on teenus mis viib sind kiiresti ja lihtsalt lennujaamast hotelli ja tagasi. Kogenud ja sõbralikud juhid võtavad sind kokkulepitud kohas vastu ning viivad koos pagasiga sihtkohta.

Tellimustransfeeri eelised:

 • Stressivaba. Kui broneerid transfeeri, võtab juht sind lennujaamast väljudes kohe peale ja viib otse hotelli. Sa ei pea muretsema kuhu minna, millise bussi või rongiga sõita ja millises peatuses maha tulla.
 • Rohkem mugavust. Eelnevalt tellitud transfeerteenuse puhul on sul kindlasti istekoht ja ruumi oma pagasile. Tipptundidel võib avalikus bussis või rongis olla suur rahvamass, nii et peate reisi ajal kogu aeg seisma ja oma asju kullipilgul valvama.
 • Saabute kiiremini kohale. Sa ei jõua mitte ainult ohutult sihtkohta, vaid säästad ka aega, kui kasutad bussiteenust. Mõnes riigis on ühistransport üsna harv, nii et peaksid võib-olla ootama bussi saabumist tund või rohkemgi.

On olemas kahte liiki tellitavat transfeeri - grupitransfeer ja erastransfeer. Puhkusereiside puhul on grupitransfeerid tavaliselt reisi hinna sees. Neid transfeere teenindab renditud buss, mis tuleb teile reisi alguses lennujaama ja reisi lõpus hotelli vastu. Oluline on siiski arvestada, et seda tüüpi transfeer võib sisaldada lühikesi peatusi hotellide juures väljumiseks ja vastuvõtmiseks, seega sõltub reisi pikkus peatuste arvust.

AirGuru sihtkohad, mis sisaldavad grupitransfeere:

 • Malta
 • Korfu (Kreeka)
 • Rhodos (Kreeka)
 • Kreeta (Kreeka)
 • Barcelona (Hispaania)
 • Costa Brava (Hispaania)
 • Costa Daurada (Hispaania)
 • Paphos (Küpros)

Vahepeal võivad individuaalseid transfeere korraldada reisikorraldajad või reisijad ise, tellides kas eratransfeeri või taksoteenuse. Kui soovite broneerida transfeeri, võtke ühendust oma reisikorraldajaga ja küsige eratransfeeri võimaluste kohta.

Teave lastega reisijatele

Alla 2-aastastel lastel ei ole tšarterbussis oma istekohta - nad reisivad vanemate süles. Üle 2-aastastel lastel on bussis oma istekoht, kuid lasteistmeid ei ole ette nähtud.
Kui reisite eratransfeeriga, peate transpordi broneerimisel teatama meile, et vajate lapse turvatooli. See teenus võib siiski maksta lisatasu. 

Reisiisu tuli peale? Vali meie kuumimate pakkumiste seast:

ÜHISTRANSPORT

Ühistransport võib olla mugav ja odav viis lennujaamast hotelli ja tagasi pääsemiseks kui külastad hästi arenenud ühistranspordivõrguga linna. Suuremates Euroopa linnades sõidavad lennujaamast kesklinna bussid, rongid ja metrood, mida saab leida kas lennujaamas endas või kohe pärast lennujaamast väljumist. Ära muretse, kui sa ei leia ühistranspordipeatust - tavaliselt on lennujaamades olemas märgid, mis juhatavad sind õiges suunas.  

Näiteks Itaalia võluvasse pealinna Roomasse saabudes kulub lennujaamast (Ciampino või Fiumicino) kesklinna jõudmiseks vaid pool tundi. Bussid sõidavad iga 10 minuti tagant. Tegelikult on ühistranspordiühendused linnas endas suurepärased. Trammid, metrood, bussid ja rongid on kõik Rooma elanikele ja külastajatele kättesaadavad. Kokku on rohkem kui 8000 ühistranspordipeatust, nii et võid olla kindel, et jõuad kiiresti sinna kuhu soovid minna. Ka ühistranspordi hinnad on selles linnas soodsad. Lennujaamast kesklinna maksab 6-14 eurot, piiramatu päevapilet aga 7 eurot. See hind on tunduvalt madalam kui eratransfeeri või taksoteenuse tellimine.

Kiirpuhkusele? Muidugi, vali sihtkoht:

Loomulikult võite kasutada selles riigis kättesaadavaid takso- ja bussiteenuseid. Mõned maailma kõige populaarsemad sõidujagamisplatvormid on UBER ja BOLT. Nad tegutsevad järgmistes Euroopa riikides: 

BOLT UBER
Iirimaa Iirimaa
Austria Austria
Belgia Belgia
Tšehhi Tšehhi
Taani Eesti
Eesti Kreeka
Hispaania Hispaania
Itaalia Itaalia
Inglismaa Inglismaa
Horvaatia Horvaatia
Läti Poola
Poola Leedu
Leedu Luksemburg
Malta Malta
Moldova Norra
Norra Holland
Holland Portugal
Portugal Prantsusmaa
Prantsusmaa Rumeenia
Rumeenia Slovakkia
Slovakkia Soome
Soome Rootsi
Rootsi Šveits
Šveits Türgi
Ukraina Ukraina
Ungari Saksamaa
Saksamaa  

Kuigi sõidu kestus sõltub vahemaast, liiklusest ja muudest asjaoludest, jõuate eratranspordiga sõites kiiremini sihtkohta kui grupitransfeeri puhul, sest te ei pea peatuma teiste hotellide juures ja ootama reisijate väljumist. Siiski tuleb märkida, et nende teenuste hinnad on tavaliselt erinevad - grupitransfeer maksab tavaliselt vähem kui eratransport.