online
1
Inspiratsiooniks 😍

Costa Brava – ideaalne sihtkoht puhkuseks?

Lummavalt kaunis Hispaania Costa Brava rannik ootab sind ja sinu pere puhkama! Costa Brava asub Hispaana idarannikul Vahemere ääres ning on ideaalne sihtkoht rannapuhkuseks. Viimastel aastatel on Costa Brava kogunud reisijate seas üha suuremat kuulsust ning on tuntuks saanud oma metsiku looduse, türkiissinise vee ja maaliliste rannikul paiknevate külade tõttu. Ideaalne aeg reisimiseks on kevad või varasügis, kuna siis on parajalt soe ning ka lennupiletid on soodsamad. Costa Braval räägivad kohalikud katalaani ja hispaania keelt, kuid saab hakkama ka inglise keelega.

Avasta Costa Brava maalilised rannad

🌴 Costa Brava randasid peetakse üheks maailma kaunimateks, tegemist on tõelise loodusliku ilu aaretepaigaga! Iga rand piki seda lõputuna näivat rannajoont pakub midagi igale maitsele - leidub nii privaatsemaid kaljuga eraldatud sala randasid kui ka traditsioonili randu koos kõige selle juurde käiva meluga.

🌴 Tuntumatest randadest soovitame külastada Tossa de Mari või Lloret de Mari, kui aga soovid privaatsemat rannapuhkust nautida, siis soovitame avastada Cala Pola, Cala Estreta või Pineda de Mari.

Ajaloolised mereäärsed linnad

Kõigile, kellele meeldib aktiivne puhkus, on Costa Brava ideaalne sihtkohta. Rannik on täidetud maaliliste küladega, kust leidub mitmeid ajaloolisi vaatmisväärsuseid. 

🌴 Costa Bravalt ei saa lahkuda ilma linna Tossa de Mar külastuseta. Selles idüllilises linnakeses asub Costa Brava üks kuulsamaid rahvuslikke mälestisi, 12. sajandil asustatud keskaegne kindluslinn Vila Vella, mis annab linnale maagilise varjundi. Kindluslinna munakivi tänavatel ringi jalutades jääb mulje nagu viibiks muinasjutus. Linnake on viimaste aastate jooksul üha enam tuntust kogunud ja on eriti populaarseks saanud K-pop muusikastiili austajate seas, kuna tuntud artist YooA on filminud selles linnas kaks muusikavideot. 

🌴 Neile, kellele meeldib pidutseda, soovitame külastada Lloret de Mari. Tegemist on kohalike seas tuntud peolinnaga, kust leiab mitmeid huvitavaid baare ja ööklubisid. Suvekuudel külastavad seda linna ülemaailma kuulsad artistid, kelle üritusdest saab osa võtta. Linna soovitame külastada ka lastega peredel, kuna Lloret de Maris asub tuntud veepark Water World.

Kuna planeerida reisi Costa Bravale?

🌴 Kõik oleneb sellest, millist puhkust veeta soovite. Kui teile meeldib aktiivne puhkus ning soovite pigem keskenduda matkamisele ja linnade avastamisele kui rannamõnude nautimisele, siis soovitame teile kevadkuid ja varasügist. Juba märtsikuus hakkab ilma Costa Brava rannikul soojenema ja maikuus on keskmiselt 20 kraadi sooja, mis sarnaneb meie Eesti suvele. Küll tuleb aga arvestada, et kevadkuud on ühtlasi ka kõige vihmarohkemad, seega tasub vihmavari igaks juhuks käepärast hoida.

🌴 Kui sinu unistuste on kuldsel rannaliival päikesevannide võtmine ja merelainetes suplemine, siis võid plaanida Costa Brava külastuse juunikuusse. Juuli- ja augustikuu on kõige palavamad ning tempretuur jääb 30 kraadi ringi ning võib veel tõusta. Sel ajal tasub meeles pidada, et kohalikud peavad siestat ja osad poekesed ja restoranis võivad kella 14-16 vahemikus kinni olla.

Unistad puhkamisest? Kõige kuumemad pakkumised leiad siit!

Costa Brava kohalikud maitsed

Mis saaks olla parem viis kohaliku kultuuri tundma õppimiseks, kui kohaliku toidu proovimine? Kuigi Costa Brava jääb Kataluuniasse, on ka siin au sees Hispaaniale omane paella (mereandidega riisiroog) ja tapas (kohalikud suupisted). Kui soovite aga proovida midagi rohkem Kataluuniale omast, siis soovitame soolase toidu poole pealt tellida Cargols a la llauna (teod) ning magustoiduks Crema catalana. 

Päikseline puhkus Costa Braval koos AirGuruga!

Soovid saada pruuniks teiseks juuniks? Võta julgelt meie AirGuru meeskonnaga ühendust ning koos leiame sulle parima pakkumise!

Ühendust saad meiega võtta:

☎️ Telefoni teel: +372 6231 384

📧 E-post posti teel: tere@airguru.ee

Ole meie parimate reisipakkumistega kursis ja jälgi meid ka FACEBOOKis ja INSTAGRAMis