1
Kasulikud nõuanded 💡

Reisimine Türgisse: mida on vaja teada, kui lähete sinna puhkusele?

Reisimine Türgisse on üks meie kaasmaalaste kõige tavalisemaid puhkusevalikuid. Tegelikult ei ole see üldse üllatav! Lõppude lõpuks pakub see riik nii kvaliteetset puhkust kõikehõlmavates hotellides, kui ka võluvaid maastikke, rikkalikku ajaloopärandit ja elavat kultuuri.

Kui plaanid sellesse riiki reisida, siis siin on mõned kasulikud nõuanded selle kohta mida peaks hästi ette valmistunud reisija kindlasti teadma. 

Reisimiseks vajalikud dokumendid

Türki reisides ei piisa ID- kaardist, vaid sul peab olema pass mis kehtib vähemalt 150 päeva alates riiki sisenemise kuupäevast. Samuti kontrolli, et sinu passis oleks tühi koht sisenemis- ja väljumistempli jaoks. Turismi eesmärgil Türgisse reisimiseks ei ole viisat vaja. Siiski on oluline teada, et turistina ei saa riigis viibida rohkem kui 90 päeva 180 päeva jooksul.

Valuuta

Kuigi Türgi ametlik valuuta on liir, saab paljudes kuurortlinnades kaupade ja teenuste eest maksta nii pangakaardiga kui ka eurodes. Liirat võid vajada ainult ostude tegemiseks väikestes kohalikes poodides.

Reisikindlustus

Kui reisid mõnda Euroopa Liidust väljapoole jäävasse riiki, on soovitatav sõlmida reisikindlustus. See aitab sul vältida märkimisväärset rahalist kahju haiguse või õnnetuse korral. Võrdle  kindlustusseltside pakkumisi ja vali endale sobivaim.

Lennuaeg

Keskmine lennuaeg on 4 tundi mõlemal suunal, seega jõuad kindlasti kohale kiiresti. Samuti on Türgi ajavöönd sama mis Eestil, nii et sinu puhkuse aeg on sama mis teie kodus.

Pagas

Et vältida probleeme pagasiga, uuri enne reisi välja, millise lennufirmaga sa reisid. See määrab kindlaks sinu pagasi kaalu, tariifid ja muud pagasi transportimise tingimused. Kogu vajaliku teabe leiad tavaliselt lennuettevõtjate veebisaitidelt. Head infot leiab ka meie blogist.

Pea meeles, et käsipagasis ei tohi olla tulirelvi, lõhkeaineid, tuleohtlikke ja tuleohtlikke kemikaale, torkeriistu, nuge , kääre ja muid teravaid või ohtliku välimusega esemeid. Vedelikud  peaksid olema 100 ml pudelites. Kaasa võib võtta kuni 1 liitri, ehk 10 x 100 ml pudelit.

Kõned ja internet

Enne reisimist uuri millised on sinu mobiilsideoperaatori tasud teenuste eest Türgis. Mobiiliühendused Türgis ei ole üldiselt odavad. Nii kõnesid tehes või vastu võttes kui ka internetis surfates võib mobiiltelefoniarve märkimisväärselt suureneda. Raha säästmiseks on kõige parem kasutada hotelli traadita ja tasuta internetiühendust.

On tõsi, et Türgis saab osta turistidele mõeldud SIM-kaarte, kuid palun loe enne nende ostmist hoolikalt tingimusi. Mõnel juhul võivad need kaardid maksta isegi rohkem kui Eesti  operaatori teenused.

Millal Türgisse reisida?

Öeldakse, et Türgis on ainult kaks aastaaega - suvi ja kevad, nii et siin saab puhkust nautida aastaringselt. Raske on öelda, millal on parim aeg Türki minna, sest kõik sõltub sinu soovidest ja vajadustest. Kui unistad leebest päikesest ja vihma või lume eest põgenemisest, siis mine varakevadel või hilissügisel. Siis tervitab teid päikesepaisteline taevas ja ~20 °C temperatuur. Kui aga otsid kuuma päikest ja sooja merd, siis suundu Türki suvel.

Kultuur ja kombed

Kui reisite mis tahes riigis, siis austage selle riigi traditsioone ja tavasid. Türgi on moslemi väärtustega riik. Seepärast kandke mošeedesse või muudesse religioossetesse paikadesse minnes riietust, mis katab põlved ja küünarnukid. Naised aga peaksid kandma juuste katmiseks salli.

Türgi kutsub Sinu nime? Vali pakkumine välja!

Transport

Kui soovite puhkuse ajal riiki paremini tundma õppida, selle kauneid maastikke ja kultuuriväärtusi avastada, siis võib-olla mõtlete kuidas oleks kõige parem ringi liikuda. Türgis reisimiseks on palju võimalusi ja valik sõltub teie vajadustest.

  • Hotelli pakutavad ekskursioonid

See on üks lihtsamaid viise turismisihtkohtade külastamiseks. Kõik, mida peate tegema, on valida hotelli pakutav ekskursioon ja kõik muu on teie eest ilusti ära korraldatud. Siiski tuleb meeles pidada, et igal hotellil on erinevad ekskursioonide ja transfeeride hinnad.

  • Autorent

Auto annab sulle teel suurima vabaduse, mistõttu on lihtne jõuda sinna, kuhu soovid. Siiski on liiklus Türgis üsna kaootiline kuna juhid ei järgi sageli liiklusreegleid ega ole väga distsiplineeritud. Seepärast peaksid enne selle liiklemisviisi valimist hindama, kas oled valmis sellistes tingimustes sõitma.

  • Ühistransport

Enamiku Türgi suuremate linnade ühistranspordisüsteem on üsna hea. Kui aga plaanid ööbida linnast mõnevõrra eemal asuvas hotellis, võib sihtkohta jõudmine osutuda keeruliseks.

Söök ja jook

Türgi traditsiooniline köök on äärmiselt mitmekesine ja rikkalik ning riigis ringi reisides tasub proovida mõningaid selle traditsioonilisi maitseid. Kui sa aga ei soovi toiduga eksperimenteerida, pakuvad hotellid ka klassikalisi, kõigile tuntud roogasid. 
Tasub teada, et Türgi kraanivesi on klooriga rikastatud, seega on soovitatav osta pudelivett. 

Unustamatu reis Türgisse koos AirGuruga!

Otsid reisi Türki? AirGuru.ee leiad suure valiku pakkumisi Türgisse väga hea hinnaga. Põgene igapäevaelust ja naudi suurepärast puhkust kohe! 

Tahad näha rohkem uudiseid ja reisinippe? Jälgi meid FACEBOOKis ja INSTAGRAMis!