1
Inspiratsiooniks 😍

Mobiilne Internet Türgis: kõik, mida pead enne reisi teadma

Väljapoole Euroopa Liitu reisides tuleb silmitsi seista ühe suurima mobiilside probleemiga - tavapärane pakett ei toimi enam ning interneti kasutamine muutub peaaegu luksuseks. Avalikes kohtades või majutuses ligipääsetav WiFi (traadita internetiühendus) ei ole alati usaldusväärne lahendus - ühendus võib olla kohati ebastabiilne ja isegi katkeda. Kuna ilma internetiühenduseta reisimine oleks üpris keeruline, siis oleme teie jaoks välja toonud mõned lahendused, kuidas Türgi reisi ajal internetti kasutada. 

Rändlus, eSIM või kohalik SIM-kaart?

Tänapäeval on turul üsna palju erinevaid mobiiliteenuse pakkujaid, mistõttu on oluline nende pakutavatel funktsioonidel vahet teha ja enne ostmist välja selgitada, millised neist teie vajadustega kõige paremini ühtivad.

SIM-kaart

SIM-kaart on tuttav peaaegu kõigile, see on füüsiline kaart, mida saab osta mobiiliteenuse pakkujalt. See pakub mobiilset internetti, telefoninumbrit ja muid lisateenuseid.

eSIM

Samal ajal on eSIM-i (elektrooniline SIM-kaart) põhimõte väga sarnane, ainult pole vaja plastkaarti füüsiliselt telefoni sisestada. See on juba sinu nutitelefonisse integreeritud tehnoloogia, mis võimaldab lihtsalt ja kiiresti vahetada mobiilse interneti pakkujat – piisab vaid paarist nupu vajutusest. 

Rändlus

Rändlus võimaldab kasutada oma olemasolevat telefoninumbrit ja mobiilset andmesidet välismaal. Sellel teenusel on enamasti püsiva teenusepakkuja määratud tariifid, mis sõltuvad riigist kuhu reisite ja teenusepakkujast.

Milline lahendus valida Türgi reisiks?

Teades, mis vahe on eSIM-il ja SIM-kaardil ning mis on rändlus, saate välismaal mobiilse Interneti kasutamiseks valida ühe neist teenustest. Igal neist on oma plussid ja miinused, mis aitavad teil otsust langetada.

Kui valite kohaliku SIM-kaardi, peate enne reisi tegema korraliku kodutöö ning lugema Türgi mobiiliteenuse pakkujate ja nende pakutavate laheduste kohta. SIM-kaarte müüakse sageli lennujaamades, kuid enne tuleks mõelda, kas saabudes on pood avatud ning kas uued SIM-kaardi kasutamisel on oht jääda ilma püsivast SIM-kaardist või oma kontaktidest. Veelgi enam, kohalikud SIM-kaardid, mida turistid sageli ostavad, on tarnijatele suurepärane võimalus kasumit teenida – kui te ei tea kohalikke hindu, võite üle maksta.

Samuti ei tohiks unustada kaardi aktiveerimise küsimust, sest kohalikud SIM-kaardid aktiveeritakse sageli SMS-i teel või kohalikus keeles helistades, seega peab tõlkimise võimalus käepärast olema.  Ja veel viimane detail, mida meeles pidada – sageli on SIM-kaartide vahetamiseks vaja spetsiaalset nõela, mis avab telefoni SIM-kaardi pesa. Ilma selle olemasoluta võib probleeme tekkida.

Rändlusteenust kasutades ei pea te SIM-kaarti vahetama, kuid tõenäoliselt saate Interneti-andmete kasutamise eest hiljem krõbeda arve. Enamik mobiiliteenuse pakkujaid pakub Türgi jaoks täiendavaid pakette, kuid nende hind on üsna kõrge.

Sageli on eSIM-kaart üks mugavamaid ja lihtsamaid viise mobiilse andmeside kasutamiseks. Kaarti pole vaja füüsiliselt vahetada, kuna eSIM-tehnoloogia on seadmesse juba paigaldatud. Mobiilipaketi valimine, muutmine ja aktiveerimine on võimalik vaid mõne nupuvajutusega. Hind on kohalikult mobiiliteenuse pakkujalt ning on oluliselt madalam kui teistel sideteenuse pakkujatel. Samuti on pakutavad andmesidepaketid väga paindlikud – sama eSIM-i kasutades saad muuta riiki, andmemahtu ja valida endale sobiva kehtivusaja.

Uus ideaalne lahendus reisiks - eSIM Saily

Hiljuti ilmus turule Leedu küberturbefirma Nord Security uus toode Saily. Tegemist on mobiiliäpiga, mis annab eSIM-i funktsionaalsuse abil võimaluse omada kvaliteetseimat mobiiliühendust enam kui 150 erinevas riigis, mis teeb sellest ideaalse valiku kõikidele reisisõpradele. Seda äppi on lihtne paigaldada ja kasutada ning pakutavad hinnad on palju madalamad kui turul olevad rahvusvahelisi mobiilsidevõrke (roaming) pakkuvatel ettevõtetel.

 

Avasta Türgi võlud - broneeri oma reis kohe!

Mine teadlikult Türgi reisile vastu!

Oled planeerimas Türgi reisi? Valige endale sobiv AirGuru suurepäraste pakkumiste seast! Meie meeskond on välja valinud reisid, mis tagavad unustamatu ja mõnusa puhkuse.

Kui teil on küsimusi reisimise kohta, võtke meiega ühendust: 

☎️ Telefon: +372 6231 384

📩 E-post: tere@airguru.ee

Tahad näha rohkem uudiseid ja reisinippe? Jälgi meid FACEBOOKis ja INSTAGRAMis!