1
Inspiratsiooniks 😍

Milline hotelli toitlustustüüp sobib sulle - RO, BB, HB, AI või UAI?

Puhkuse ajal hotellis peatudes on üks olulisemaid küsimusi, mida iga reisija endalt küsib: millist söögivalikut valida? Hotellid pakuvad mitmesuguseid toiduvõimalusi, alates hommikusöögibufeedest ja a' la carte restoranidest kuni kõik-hinnas pakettideni. Kuidas aga leida just see, mis vastab sinu maitsele ja vajadustele? Jagame sulle erinevaid hotellide toitlustusvõimalusi ja anname nõu, kuidas valida parim, et muuta puhkus veelgi nauditavamaks.

 

Hotellide toitlustustüübid

RO (ainult tuba)

🍋 Seda tüüpi toitlustus tähendab, et sinu hotellibroneering sisaldab ainult majutust (ilma toitlustuseta). Kui valid RO-toitlustustüübi, pead ise vaatama kus ja kuna einestada. Saad nautida täielikku vabadust ning ise määrata millal, kus ja mida süüa soovid. Samuti avaneb sulle lai valik võimalusi proovida kohalikke baare või restorane ja tutvuda kohaliku toidukultuuriga. Samuti võid ka ise endale snäkid kaasa pakkida või siis külastada hoopis erinavaid toidupoode - valik on sinu teha!

HB (poolpansion)

🍋 Selline toitlustuse valik tähendab, et saad hotellis hommiku- ja õhtusöögi võimaluse (buffee alusel), lisaks on hommikusöögi ajal olemas tasuta joogid nagu tee, kohv ja karastusjoogid. Õhtusöögi ajal tuleb aga jookide eest maksta. Seda tüüpi toitlustuse broneerimisel tuleb meeles pidada, et see ei sisalda lõunasööki ja muid võimalikke söögipakkumisi.

🍋 See variant sobib neile reisijatele, kelle jaoks on oluline hommikusöök hotellis ja kes ei soovi muretseda õhtusöögi pärast, kuid soovivad päeva jooksul einestada mujal. Mõnes hotellis ei anna HB toitlustusviis ilmtingimata võimalust nautida Rootsi stiilis hommiku- ja õhtusööki ning tuleb kindel eine ette ära valida (a' la carte), see kõik oleneb juba hotellist endast.

BB (majutus ja hommikusöök)

🍋 Kui valid seda tüüpi toitlustusviisi, on sul hommikusöök ja selle ajal tasuta joogid: kohv, tee, vesi ja muud karastusjoogid. See on üks populaarsemaid valikuid, mida sageli pakutakse väikestes perehotellides. Seda tüüpi toitlustamist valivad sageli inimesed, kellele meeldib aktiivne vaba aja veetmine või kes reisivad tööasjus. Hommikusöök serveeritakse tavaliselt varakult, rootsi lauas ning sealt leiad kõike head ja paremat nagu näiteks omleti, vorstikesed, erinevaid pudrud, müsli, puuvilju jne.

AI (kõik hinnas)

🍋 See on tuntud toitlustustüüp, mida pakuvad paljud soojade maade hotellid. Tegemist on kõikehõlmava toitlustusega ehk hotellikülastajatele tagatakse 100% söök ja jook: tasuta hommikusöök, lõuna, õhtusöök, karastus- ja alkohoolsed joogid. Olenevalt hotellist võib mõnes kohas värskelt pressitud mahl, kohv või jäätis olla lisatasu eest. Sageli pakutakse seda tüüpi toitlustust hommikust õhtuni. Seda tüüpi toitlustust soovitatakse reisijatele, kes soovivad puhkuse ajal sada protsenti lõõgastuda, mitte millegi pärast muretseda ning omada igal ajal võimalust nautida erinevaid toite ja jooke ning laia valikut söögikordade ajal.

Soft AI toitlustustüüp

🍋 See on toitlustustüüp, mis on AI (kõik hinnas) ja teiste toitlustuse variantide vahepeal. See tähendab, et sulle pakutakse peatumise ajal süüa ja erinevaid jooke, kuid valik on väiksem kui "kõik hinnas" variandi puhul. Näiteks võib sul olla õigus hommiku-, lõuna- ja õhtusöögile või muule kindlaksmääratud ja ettenähtud toidule, kuid see ei pruugi sisaldada jooke ega magustoite. Või näiteks pead teatud asjade eest lisatasu maksma. Samuti võib olla nii, et pakutakse tasuta kohalikke jooke, aga teised joogid võivad olla lisatasu eest. Toitlustusviisi valikul leiad alati kogu vajaliku info toitlustustingimuste kohta hotelli kodulehelt.

UAI (ultra all inclusive)

🍋 Seda tüüpi toitlustusega saad puhkuse ajal nautida kõike, mida hotell pakub. Saad nautida hommiku-, lõuna-, õhtusööki, suupisted ja jooke piiramatult ning ööpäevaringselt. Samuti saad nautida erinevaid pearoogasid, suupisteid ja magustoite 24 tundi ööpäevas kogu hotellis. Olenevalt hotellist võidakse pakkuda ka tasuta minibaari hotellitoas, tasuta imporditud alkohoolseid jooke, pikemalt avatud baare hotelli territooriumil, värskelt pressitud mahla või tasuta kohvi 24 tundi ööpäevas. Toitlustuse tellimisel teavitatakse sind sellest, mis on sinu peatumise ajal hinna sees ja mille eest pead lisatasu maksma. Samuti soovitame hotelli saabudes selle kohta uuesti küsida, et vältida võimalikke probleeme.

Rootsi laud ja a' la carte

🍋 Hotellis tähendab "Rootsi laud" toitlustust, kus toidud valmistatakse ja asetatakse saalis laudadele nii, et iga külaline saab ise valida, mida ja millises koguses ta pakutavaid roogi süüa soovib. Nii antakse külalistele võimalus valida erinevate roogade ja toiduainete vahel. Rootsi lauas on tavaliselt olemas erinevad suupisted, soojad ja külmad pearoad, magustoidud jne.

🍋 "A la carte" tähendab, et pead valima toidu eelnevalt juba koostatud menüü järgi. Enamasti tuleks õhtuks tellida hommikusöök ja hommikul valida õhtusöök juba välja. Sellisel juhul tuleb eelnevalt läbi mõelda, mida süüa tahad. See variant annab võimaluse teada anda erinevatest allergiatest ning soovitavatest/mittesoovitavatest toiduainetest. 

Uued maitsed ja seiklused ootavad Sind!

Nautige oma puhkust AirGuruga!

Igal toidutüübil on omad eelised nagu ka riikidel, mida külastada! Tee oma unistuste puhkus teoks ja vali endale sobiv pakkumine välja! Võta julgelt meie AirGuru meeskonnaga ühendust ning koos leiame sulle parima valiku.

Ühendust saad meiega võtta:

☎️ Telefoni teel: +372 6231 384

📧 E-posti teel: tere@airguru.ee

Kas soovite näha rohkem uudiseid ja reisinõuandeid? Jälgi meid FACEBOOKis ja INSTAGRAMIS!