1
Inspiratsiooniks 😍

Türgi reis - mida head ja paremat kaasa tuua?

Tänu hästi arenenud turismisektorile ja kaunitele randadele on Türgi reis ideaalne sihtkoht, mida külastada pere või sõpradega. Türgi ilm on alati mõnusalt soe, leidub palju kvaliteetseid hotelle ja lõbusast meelelahutusest juba puudust ei tule. Türgi reisi ajal külastate ilmselt mitmeid huvitavaid poode ja kirevaid laatasid. Tahes-tahtmata tekib soov midagi koju kaasa osta või sõpradele viia. Mida on Türgis head ja erilist, mida võiks kindlasti kaasa osta?

Türgi maiustus Lokum

🧿 Tegemist on tõelise maiuspalaga nii kohalikele kui ka Türgi külastajatele. Seda pikkade traditsioonidega maiust leidub erinevate maitsetega, nagu näiteks roos, pistaatsia ja sidrun. Võrreldes eesti kommidega on see väga teistsugus tekstuuri ja maitsega. Maiuse põhikomponentideks on suhkur ja želeeriv aine, mis on üle puistatud kookoshelveste, pähklite või tuhksuhkruga. Need magusad maiustused on suurepärane kingitus sõpradele ja perekonnale ning on põnev viis kuidas kohaliku kultuuri ja maitsetega tutvust teha.

Türgi kohv või tee

🧿 Too endaga kaasa türgi kohv ja tee! Tegemist ei ole lihtsalt jookidega, vaid osa riigi rikkalikust kultuuripärandist ja külalislahkuse sümboliks. Türgi kohvi traditsioon ulatub sajandite taha ja selle valmistamine on kunst omaette, mis peegeldab Türgi eluviisi. Samuti on Türgi tee tuntud oma erilise maitse ja serveerimisviisi poolest – väikestes, elegantsetes tassides, mis toovad välja tee aroomid ja maitseomadused.

🧿 Türgist kohvi või teed kaasa tuues võtad sa endaga kaasa ka killukese Türgi ajalugu ja traditsioone, mida saad jagada ena tuttavatega. Iga sõõm viib sind tagasi kirevate Türgi turgude ja hubaste kohvikute juurde, meenutades reismälestusi. Traditsiooniline Türgi tee või kohv, koos komplektiga Türgi teeklaase, tagavad tõelise elamuse maitsete maailmas. Lisaks saad nautida neid jooke ka pärast reisi, meenutades oma Türgi seiklusi.

Türgi keraamika

🧿 Türgi on tuntud oma kauni keraamika ja plaatide poolest, millel on keerukad mustrid ja elavad värvid. Kindlasti jäävad need silma, kui jalutad mööda Türgi turge. Türgi keraamika on enam kui lihtsalt kaunis ese, see esindab kohalikku kultuuri ja käsitööd. Iga käsitsi maalitud keraamiline tükk, olgu see taldrik, vaas või kauss, on kaunikstatud keerukate mustrite ja elavate värvidega, mis peegeldavad Türgi ajalugu. Keraamika koju toomine tähendab tükikese Türgi hinge ja kultuuri kaasavõtmist, võimaldades sul oma kodu kaunistada millegi tõeliselt erilise ja meeldejäävaga. Samuti on tegemist hea suveniiriga tuttavatele.

Türgi ootab shoppama!

Vaibad

🧿 Türgi vaibad on tuntud üle maailma oma kõrge kvaliteedi poolest. Saadaval on erinevaid mustreid ja tegumoode, alates traditsioonilistest kuni kaasaegseteni. Iga Türgi vaip räägib lugu oma piirkonna kultuurist. Türgi vaiba koju viimine tähendab autentse käsitöö omamist, mis lisab igale ruumile omapära. Vaipade kvaliteet ja unikaalsed mustrid muudavad iga vaiba väärtuslikuks mälestuseks, mis kestab mitmeid põlvkondi, meenutades alati sinu Türgi reisi.

Maitseained

🧿 Vali suveniiriks mõned lõhnavad vürtsid nagu näiteks safran, sumah või Türgi punase pipra helbed, et tuua oma kööki uusi maitseid. Neid maitseaineid on raske mujalt leida ning kindlasti rikastavad sinu toitude maitset ja meenutavad hetki kui proovisid Türgis kohalikku toitu või seiklesid sumisevatele turgudele, kust need ostsid. Türgi vürtside kinkimine on ka suurepärane viis jagada oma reisi mälestusi sõprade ja perekonnaga, pakkudes ka neile võimalust avastada Türgi rikkalikku kulinaarset pärandit.

Kurja silma talisman

🧿 Kurja silma talisman on Türgi kultuuris kaitse sümboliks. See on Türgi kultuuris sügavalt juurdunud ja on üks kõige ikoonilisemaid suveniire, mida endaga koju kaasa tuua. Seda kaunist sinist silma kujutavat talismani peetakse võimsaks kaitsjaks kurjade vaimude ja negatiivse energia vastu. Kui otsid suveniiri, mis kannab endas rikkalikku kultuurilist ja sümboolset tähendust, siis on kurja silma talisman ideaalne valik. See pole mitte ainult kaunis ja silmatorkav, vaid toob uskumuse järgi kaasa ka õnne ja kaitse. Seda leidub erinevates vormides, alates ehetest kuni dekoratiivsete esemeteni. Seega leiad kindlasti midagi, mis sobib sinu või su lähedastele.

Alusta Türgi reisi planeerimist juba täna koos AirGuruga!

Oled lummatud Türgist, kuid ei suuda otsustada, millist linna külastada? Või äkki on teil muid küsimusi? Ärge kartke ühendust võtta:

☎️ Telefoni teel: +372 6231 384

📩 E-posti teel: tere@airguru.ee

Tahad näha rohkem uudiseid ja reisinippe? Jälgi meid FACEBOOKis ja INSTAGRAMis!