online
1
Inspiratsiooniks 😍

Montenegro reisijuht: mis mind sinna reisides ees ootab?

Montenegro on kaunis riik Kagu-Euroopas, mida ümbritsevad mäed ja Aadria meri ning mis piirneb Albaania, Horvaatia, Serbia, Kosovo ning Bosnia ja Hertsegoviinaga. Viimastel aastatel on Montenegro kogunud reisijate seas üha suuremat kuulsust ning sellest on saanud üks populaarsemaid suviste ja varasügiseste reiside sihtkohti. Montenegros saab hõlpsasti suhelda vene keeles ning kõige populaarsemates kuurortides ja paljudes vaatamisväärsuste lähistel saab suhelda inglise keeles.

Hotellid ja toitlustamise tüübid

Montenegro on sihtkoht, mis sobib kõige paremini reisijatele, kes soovivad riiki avastada ja ringi reisida, seega on enamik hotelle on väikesed ja lihtsad. Enamasti pereettevõtted, mis pakuvad RO (ainult tuba) või ööbimist ja hommikusööki. Mis puutub hinna ja kvaliteedi suhtesse, siis seda see pakub. Nendele, kes eelistavad kõik-hinnas toitlustamist, pakume:

MONTENEGRINA HOTEL & SPA - uus hotell hästi varustatud stiilsete tubade ja spaakeskusega 👉 vaata lähemalt.

Reisi kestus

Kuigi Montenegro on väike riik, kulub selle avastamiseks umbes nädal. Nädalane puhkus annab teile piisavalt aega rannas lõõgastumiseks, linnade ja küladega tutvumiseks või laevareisi tegemiseks. Samuti on nii aega riigi mägise põhjaosa külastamiseks.

Hinnad ja maksmine

Kuigi Montenegro ei ole Euroopa Liidu liige, on tema valuuta euro. Siiski soovitame teil sularaha kaasas kanda, sest mitte kõigis kohvikutes, muuseumides ja vaatamisväärsustes, isegi populaarsetes kuurortides, ei ole võimalik kaardiga maksta. Suvel 2023 on Montenegros restoranides ja kohvikutes hinnad sarnased Eesti omadega, kusjuures enamik söögikordasid on mitterenoveeritud kohvikutes tõenäoliselt umbes 1-2 eurot odavamad kui Eesti suuremates linnades.

Hinnanäited Budvas 2023. aasta suvel

 • Espresso 1,5-2 €
 • Pearoog kohvikus 8-11 €
 • Pearoog restoranis 14-25 €
 • Alkohoolsed kokteilid 7,5-11 €
 • Jäätisepall 1,5 €
 • Õlu 2,7-5,5 €

 

 

Kas oled huvitatud reisimisest? Vali kõige kuumemate pakkumiste seast:

Mida Montenegros näha?

 1. Herceg Novi, Kotor, Tivat, Budva ja Sveti Stefan.
 2. Kotori laht, kus on ka ainus inimtekkeline saar - Our Lady of the Rocks ehk Gospa od Škrpela. Kotori lahte saab näha ühepäevase laevareisiga. Ühepäevane laevareis Budva linnast, mille käigus külastatakse Herceg Novit, Our Lady of the Rocks'i saart, Kotori linna ja Sinist koobast, maksab umbes 30-40 €.
 3. Põhja-Montenegro, kus saab näha ka Euroopa suurimat kanjonit, Djurdjevic Tara silda ja Crno järve. Ühepäevane reis Budvast Põhja-Montenegrosse maksab umbes 45 €. Võtke põhja poole suundudes kaasa sularaha, sest paljudes kohtades saab ainult sellega arveldada.
 4. Lovceni rahvuspark.
 5. Skadari järv.
 6. Pärast eespool loetletud kohtade külastamist võite veeta ühe päeva Horvaatias asuvas Dubrovnikus.

Kuidas Montenegros ringi reisida?

Montenegros saab iseseisvalt liigelda, rentides auto kohalikes rendibüroodest või internetist, nt. Rentalcars.com. Pidage meeles, et Montenegro liiklus erineb Eesti omast ja on palju kaootilisem nii, et peate olema kannatlik, eriti kui reisite suvel. Võite reisida ka kohalike bussidega, mis viivad teid hõlpsasti Tivatist, Budvast või Kotorist ümbruskonna linnadesse.

Näitlikud linnadevaheliste busside hinnad Budva sihtkohtadesse suvel 2023, kui need ostetakse kohapeal:

 • Budva - Tivat 4,5 € (Budva bussijaamast).
 • Budva - Herceg Novi 8,5 € (Budva bussijaamast).
 • Budva - Kotor 6,5 € (Budva bussijaamast).
 • Budva - Sveti Stefan 2,5 € (Mediterranan Expressi bussifirmaga)

Busside sõiduplaanide ja online piletite saamiseks klõpsake siin.

Teine mugav viis Montenegros reisimiseks, et näha korraga palju ja vältida üksikasjalikku iseseisvat planeerimist, on võtta giidiga ekskursioon. Ekskursioone saab osta ekskursiooniinfopunktidest. Budvas leiate isegi mitu kioski erinevates kohtades, mis kõik kuuluvad samale ettevõttele Mediteranska Budva. Konsultandid räägivad vene ja inglise keelt, nii et saate hõlpsasti suhelda soovitud keeles ja valida meelepärase ekskursiooni. Terve päeva kestvate ekskursioonide hinnad jäävad vahemikku 30-60 eurot.

Rannad Budva ja selle ümbruses

 • Mogreni 1. ja 2. rand
 • Slovenska rand
 • Jazo rand
 • Becici rand
 • Ricardova Glava rand (Budva vanalinna ääres)
 • Sveti Stefani rand
 • Hawaii saar, kuhu pääseb veetaksoga. Saabuda saab hommikul ja nautida randa kogu päeva, viimane tagasisõit kell 19:30, edasi-tagasi veetakso hind 5 €.

Enamik Montenegro randadest on tasuta, mugavamaks rannapuhkuseks saate rentida päevakohti kogu päevaks umbes 15 € eest.

TOP 5 kohvikud ja restoranid Budvas

 1. Pizza - Pizzeria Lav
 2. Kohvi või kokteili jaoks - Caffe Fiorino
 3. Mereannid - Jadran, The Old Fisherman's Pub
 4. Lõunasöögiks/õhtusöögiks ranna lähedal - Azzuro
 5. Lõunasöögiks/õhtusöögiks - Garden Cafe

Budva ööelu

 • Baarid: Jeff Bar, Casper Bar, Mañana Budva
 • Populaarseim klubi: Perla Restaurant and Club

Montenegro kutsub? Vali meie pakkumiste hulgast:

Tahad näha veel rohkem uudiseid ja reisinippe? Jälgi meid FACEBOOKis ja INSTAGRAMis ning telli meie uudiskiri, et saada iga päev kõige kuumemaid reisipakkumisi. ✈️