1
Inspiratsiooniks 😍

Kuidas valida õige hotellituba puhkuseks?

Reisimine on alati põnev, kuid õige hotellitoa valimine võib tihti osutuda keeruliseks ülesandeks. Kas oled hakanud puhkust planeerima, kuid pea käib ringi, nähes kõiki võõraid lühendeid hotellikirjeldustes? Kuidas teha õige valik ning milline tuba tagab mugava ja meeldiva peatumise? AirGuru meeskond on valmis sind aitama! Jagame sulle asjakohast teavet erinevate hotellitoa tüüpide kohta. Nii saad järgmine kord hotellituba valides kindel olla, et ei vali "põrsast kotis"! 

Klassifikatsioon inimeste arvu järgi

Enne kui hakkad endale sobivat hotelli otsima, mõtle läbi, millised on sinu vajadused ja eelistused. Kas otsid luksuslikku sviiti või piisab sulle lihtsast ja hubasest toast? Kas eelistad vaadet merele või pigem sisehoovile? Kui reisid perega, siis võib-olla vajate lisavoodit või ühendatavaid tube? Määratledes oma prioriteedid, saad otsingut kitsendada ja leida just sulle sobivaima valiku. Järgnevalt käime üle hotellitubade klassifikatsiooni inimeste arvu järgi: 

Ühene tuba (SGL)

See on üheinimesetuba, kuhu saab paigutada kas standardse üheinimesevoodi või suure kaheinimesevoodi või ülisuure kaheinimesevoodi. Sõltuvalt hotelli tüübist võib toa pindala olla 8 kuni 14 ruutmeetrit.


Kaheinimesetuba (DBL)

Üks levinumaid hotellitubasid, mis majutab kaks inimest. Sellises toas on kaks üheinimesevoodit või üks kaheinimesevoodi.


Kolmeinimesetuba (TRPL)

Nagu nimigi ütleb, on see tuba mõeldud kolmele inimesele. Seda tüüpi tubades on tavaliselt kolm üheinimesevoodit, kuid võib olla ka kaheinimesevoodi ja üheinimesevoodi või kaheinimesevoodi ja diivan.


Neljakohaline magamistuba

Hotellituba, mis mahutab neli inimest. Seda tüüpi toa valivad tavaliselt pered. Toas võib olla kaks või enam voodit.

Klassifikatsioon vooditüübi järgi

Queen tuba

Suur kaheinimesevoodiga tuba - 153 x 203 cm. See tuba sobib kõigile, kella jaoks on oluline hea uni ning soovivad magamiseks rohkem ruumi.

King-tuba

Tuba ülisuure kaheinimesevoodiga - 198 x 203 cm. 

Kaheinimesetuba, Twin

Sellistes tubades on kaks eraldi üheinimesevoodit. Tegemist on hea valikuga kui reisid koos sõbra või töökaaslasega.

Kaheinimesetuba, Double

Kahe kaheinimesevoodiga tuba. Sellist tüüpi toas on kaks eraldi kaheinimesevoodit. Hea valik, kui reisid koos sõpruskonnaga ning soovite koos tuba jagada.

Narivoodiga tuba/ühistuba

Kuigi selliseid tube leidub enamasti hostelites, võib narivoodeid leida ka hotellidest, eriti lastetubadest. 

Muud toatüübid

Standardtuba

Tuba ühele või kahele inimesele kahe üheinimesevoodi või ühe kaheinimesevoodiga. Tavaliselt on standardtoas olemas vannituba, televiisor, traadita Internet ja riidekapp, kuid olenevalt hotellitüübist võivad need mugavused erineda.

Promo tuba

See võib olla mis tahes tüüpi ruum, enamasti on see kõige tagasihoidlikum tuba hotellis, mis võib olla lihtsama vaatega või ilma rõduta või väiksema suurusega. Täpne toatüüp on külalistele teada alles pärast hotelli saabumist, kuna see valitakse hotelli administratsiooni äranägemisel. Seda toatüüpi soovitame valida, kui sa ei ole nõudlik ning planeerid ökonoomset puhkust.

Peretuba (FAM)

Tavaliselt veidi suurem variant standardtoast, mõeldud 1-2 lapsega vanematele. Toas on rohkem ruumi ning olemas kõik standardtoa mugavused.

Kahekorruseline tuba

Tegemist on kahekorruselise pööningut meenutava toaga. See tuba koosneb vähemalt ühest magamistoast esimesel korrusel ja elutoast või magamistoast teisel korrusel. Suuremad ettevõtted või pered valivad tavaliselt endale need toad.

Stuudiokorter

Väike tuba, kus on diivan, mille saab ümber ehitada voodiks. Tavaliselt on seda tüüpi toas sisseehitatud väike kööginurk.

Kortertuba (APT)

Hotellituba, kus külalised leiavad mitu tuba - magamistoa, elutoa, mis on tavaliselt ühendatud kööginurgaga ja vannitoa. Erinevates hotellides võivad korterite mugavused ja varustus erineda.

Sviit

Kahetoaline sviit, mis võib sisaldada kahte vannituba. Tavaliselt on toad sisustatud luksuslikumalt ja pakuvad rohkem mugavusi.

Presidendisviit

Tavaliselt on see suurim ja luksuslikum hotellituba. See sobib külastajale, kes soovib kogeda luksusliku ning meeldejäävat puhkust.

Katusesviit

Seda tüüpi toad on projekteeritud hotelli viimasele korrusele. Mugavuste poolest on need väga sarnased presidendisviidiga.

Villa

Tegemist on 1-2-korruselise majaga, kus on 3-6 tuba. Villades ootavad külalisi luksuslikult sisekujundus, privaatne bassein, mullivann ja muud mugavused.


Suitsetajate/mittesuitsetajate tuba

Üha enam on hakanud hotellid pakkuma oma külalistele suitsetamis- ja mittesuitsetajate tube. Selle eesmärk on vähendada mittesuitsetajate kokkupuudet passiivse suitsetamisega.

Klassifikatsioon aknast avaneva vaate järgi

Merevaade

Sellisest toast avaneb otse- või külgvaade kaunile merele. Külgvaade tähendab, et mere nägemiseks peate võib-olla pead pöörama või rõdule minema. Tavaliselt tuleb merevaatega toa eest maksta natukene rohkem.

Külgvaade merele

Merevaatega tuba, kuid selles ruumis võivad vaadet takistada ette jäävad hooned või taimestik.

Mäevaade

Sellisest toast avaneb kaunis vaade suursugustele mägedele.

Maavaade

Kui valid sellise toa, siis sinu hotellitoa aknast avaneb vaade ümbruskonnale.

Vaade aiale/terrassile

Tegemist on toaga, kust avaneb vaade aiale või sisehoovile.

Vaade basseinile

Kui valid sellise vaatega toa, siis saad nautida vaadet hotellis olevale taevasinisele basseinile.

Sinu järgmine puhkus ootab sind!

Suundu päikselisele puhkusele koos AirGuruga!

Lõõgastav puhkus ja mugavad hotellitoad ootavad sind! Võta julgelt meie AirGuru meeskonnaga ühendust ning koos leiame sulle parima pakkumise!

Ühendust saad meiega võtta:

☎️ Telefoni teel: +372 6231 384

📧 E-posti teel: tere@airguru.ee

Ole meie parimate reisipakkumistega kursis ja jälgi meid ka FACEBOOKis ja INSTAGRAMis