1
Kasulikud nõuanded 💡

Teave reisijatele: kuidas valida õige hotellituba?

Hakkad oma puhkust planeerima, kuid tunned peadpööritust kui näed kõiki tundmatuid lühendeid hotellide kirjeldustes? AirGuru meeskond on siin, et aidata! Jagame reisijatele asjakohast teavet hotellitubade tüüpide kohta. Vali see variant, mis vastab sinu ootustele, mitte "põrsas kotis"!

Klassifitseerimine isikute arvu järgi

Single room (SGL). See on ühekohaline tuba, kuhu saab paigutada kas tavalise ühekohalise voodi või queen- või king-size voodi. Olenevalt hotellitüübist võib toa suurus olla 8-14 ruutmeetrit.
Double room (DBL). Üks levinumaid hotellitube, mis mahutab kaks inimest. Selles toas on kaks üheinimesevoodit või üks kaheinimesevoodi.
Triple room (TRPL). Nagu nimigi ütleb, on see tuba kolmele inimesele. Seda tüüpi toas on tavaliselt kolm üheinimesevoodit, kuid võib olla ka kaheinimesevoodi ja üheinimesevoodi või kaheinimesevoodi ja diivan. 
Quad Bedroom. Hotellituba, mis mahutab neli inimest. Seda tüüpi tuba valivad tavaliselt pered. Toas võib olla kaks või rohkem voodit.

Klassifitseerimine vooditüübi järgi

Queen Room. Tuba kaheinimesevoodiga – 153 x 203 cm. 
King Room. King size voodiga tuba – 198 x 203 cm. 
Twin Room. Tuba kahe üheinimesevoodiga. 
Double-double Room. Kahe kahe kaheinimesevoodiga tuba. 
Bunk Room / Dormitory room. Tuba narivooditega. Kuigi kõige sagedamini võib neid leida hostelites, võib neid leida ka hotellides, eriti lastega peredele mõeldud tubades.

Muud toatüübid

Standard room. Ühe- või kahekohaline tuba kahe üheinimesevoodi või ühe kahekohalise voodiga. Standardtoas on tavaliselt vannituba, televiisor, Wi-Fi ja riidekapp, kuid need mugavused võivad sõltuvalt hotellitüübist erineda. 
Promo room. See võib olla mis tahes tüüpi tuba, tavaliselt kõige tagasihoidlikum tuba, millel võib olla lihtsam vaade, puuduv rõdu või väiksem suurus. Külalised saavad täpse toatüübi teada alles hotelli saabudes, sest selle otsustab hotelli juhtkond. PROMO-tubasid soovitatakse vähenõudlikele puhkajatele ja eelarvesäästjatele.
Family room (FAM). Tavaliselt 1-2 lapsega vanematele mõeldud standardtoast veidi suurem versioon. 
Duplex room. Kahekorruseline loftilaadne ruum. See koosneb vähemalt ühest magamistoast esimesel korrusel ja elutoast või magamistoast teisel korrusel. Suurematele gruppidele või lastega peredele meeldivad need toad. 
Studio. Väike tuba, kus on lahtikäiv diivan. Stuudiotoas on tavaliselt sisseehitatud väike kööginurk. 
Apartments (APT). Hotellituba, kus on mitu ruumi - magamistuba, tavaliselt kööginurgaga ühendatud elutuba ja vannituba. Sisustus ja varustus võivad hotellidel erineda. 
Suite. See on avar tuba kahe vannitoaga. Toad on tavaliselt luksuslikumalt sisustatud ja rohkemate mugavustega. 
Presidential Suite. See on tavaliselt hotelli suurim ja kõige luksuslikum tuba..
Penthouse Suite. Hotelli ülemisel korrusel asuvad korterid. Need on väga sarnased presidendi sviidiga, uhked ja ruumikad.
Villa. Kõige tavalisem majatüüp kuurorthotellides on 1-2-korruseline, 3-6-toaline üksikelamu. Villad pakuvad luksuslikke tube, privaatset basseini, mullivanni ja muid mugavusi. 
Smoking / Non-Smoking Room. Üha enam pakuvad hotellid suitsetajatele ja mittesuitsetajatele mõeldud tube. Selle eesmärk on vähendada passiivse suitsetamise mõju mittesuitsetavatele külalistele.

Klassifitseerimine vaate järgi

Sea View. Sellest toast avaneb otsene või külgmine vaade merele. Külgvaade tähendab, et peate võib-olla pead pöörama või rõdule minema, et merd näha. Merevaatega tubade eest tuleb tavaliselt maksta lisatasu.
Sea Side View. Sellest toast avaneb vaade merele, kuid seda võivad blokeerida hooned ja taimestik.. 
Mountain View. Tuba vaatega mägedele. 
Land View. Tuba vaatega ümbruskonnale. 
Garden View/Patio view. Aia- või terrassivaatega tuba.
Pool View. Tuba vaatega basseinile. 

Kas oled huvitatud reisimisest? Vali paljude pakkumiste seast.

Kui teil on küsimusi reisimise kohta, võtke meiega ühendust: 

Tahad näha rohkem uudiseid ja reisinippe? Jälgi meid FACEBOOKis ja INSTAGRAMis!