1
Inspiratsiooniks 😍

3 parimat sihtkohta soojaks talvepuhkuseks

On aeg kohvrid pakkida ja puhkusele minna – talv on siin. Mida me mõtleme, küsite? Talvel reisile minek on üks parimaid valikuid: jäta selja taha külm ilm, tumedad mõtted, pimedad päevad ning naudi päikest, head tuju ja kõige soojemat ilma. Sukelduge puhkusehullusesse ja valige 3 TOP sihtkoha hulgast, mida soojaks talvepuhkuseks pakume.

Kanaari saared 

Tenerife 

Tere tulemast Tenerifele: on aeg tundma õppida ja omal nahal tunda, miks nii paljud eestlased valivad Tenerife külastamiseks just talvisel perioodil. Esiteks on Tenerife suurepärane ilm üks peamisi põhjusi, mis meelitab siia lugematult turiste. Pehme mereline kliima võimaldab ujumist nautida ka talvel ning õrnalt soojendav päike ja 20-22 °C vahel kõikuv õhutemperatuur panevad naeratama ja lõõgastuma ka kõige suuremad külma ilma austajad.  

Kuigi põhjuseid selle reisisuuna valimiseks on palju, võib üheks olulisemaks nimetada ka võimalust oma silmaga näha Teide vulkaani, mille tipp kõrgub Atlandi ookeani kohal. Kujutage vaid ette: Teide - 3718 aastat vana! Selle uinunud vulkaani ümber on ligi 19 000 hektari suurune rahvuspark, mis on UNESCO patrooni all. Saare ainulaadne loodus on kohustuslik nägemine kõigile. Märkimist väärib ka see, et lastega pered valivad sageli puhkuse just Tenerifel, sest siit leiab tegevust igaüks ning lennureis sellele saarele on tõesti lühike.  

Gran Canaria 

Talvepuhkuse veetmine Gran Canaria suursugususes on soovitatav neile, kes soovivad tutvuda mägede, troopiliste metsadega, näha lähedalt kustunud vulkaane. Kui neist põhjustest ei piisa, aitab siin talvisel hooajal valitsev ilm otsuse langetada: Gran Canarial võtab teid ka kõige külmemal talvel vastu 22 °C temperatuur. 

Laske endal hingata ja puhata rutiinist: tutvuge vana Hispaania kultuuriga. Puudutage iidset käsitööd ja osalege töötubades, külastage erinevaid kunstigaleriisid, muuseume ja saage aru, miks Gran Canaria arhitektuur reisijaid nii väga paelub. Seetõttu tasub Gran Canariat külastada mitte ainult kaunite randade, vaid ka muljetavaldava arhitektuuri ja pärandi pärast. Ja kus on ohtralt muud meelelahutust ja tegevust ning Hispaania kööki, mis üllatab ka kõige suuremaid gurmaane, kes kõike näinud ja maitsnud.

Malta

Vaheta pimedad talveõhtud päikeseliste päevade vastu Maltal! Talvel on temperatuur siin 17°C kuni 18°C ​​päeval ja langeb öösel 8°C-ni. Kas kujutate ette, et just siin paistab päike rohkem kui 300 päeva aastas – pole asjata, et kohalikud elanikud on nii rõõmsad ja pidevalt naeratavad: sellises kliimas on lihtsalt võimatu olla halvas tujus. Puhkuse ajal on Sul suurepärane võimalus tutvuda mitte ainult selle piirkonna moodsa ja elava poolega, vaid ka iidse ajalooga, mida meenutavad ajalooliselt huvitav keskus, kitsad tänavad ja nende vahel paiknevad värvikad hooned.

Maltal veedetud puhkused jätavad kustumatu mulje mitte ainult maastiku, vaid ka siin pakutava meelelahutuse ja tegevuste tõttu: erinevad muuseumid, galeriid ning kes soovivad tunda ööelu, saavad külastada erinevaid baare ja ööklubisid. Siiski ei saa siin puhata mitte ainult meelelahutust ihkav reisija, vaid ka lastega pered: siit leiab tõelist harmooniat, rahu ja lõõgastust.

Läheme päikest otsima?

Küpros

Kas kujutate ette, et veedate nädala või isegi kaks saarel, kus keskmine päevane temperatuur on talvel 17–20 °C? Kui arvate, et suvel on selle koha külastamiseks liiga palav, võite oma talvepuhkuse veeta turvaliselt just siin: teid ootab hästi arenenud infrastruktuur, mis võimaldab teil kiiresti jõuda kõikidesse soovitud kohtadesse ja sukelduda kohalikku ellu. Ja kindlasti ei tule siin puudu ka mitmekesisest vaba aja veetmisest: külastage suurepäraseid kohvikuid, baare, restorane, erinevaid kultuuriüritusi ja muuseume.

Pole tähtis, millises Küprose linnas viibite – Kreeka kultuuri tunnete kindlasti igas nurgas. Öeldakse, et Küpros on nagu vabaõhumuuseum, kus imetletakse ajaloolist pärandit. Soovitame teil vähemalt korra elus külastada Küprose linna Paphost, mis on kantud UNESCO kultuuripärandi nimekirja. Küpros meelitab mitte ainult ajaloohuvilisi, vaid ka neid, kes tahavad tunda Vahemere pärli elu iseärasusi. Ükskõik, kus otsustate oma puhkuse veeta, ootavad teid imeline loodus, suurepärased rannad, suurepärase atmosfääri tagavad päikeseloojangud ja köök, kus domineerivad mereannid.

Kui teil on küsimusi reisimise kohta, võtke meiega ühendust: 

Tahad näha rohkem uudiseid ja reisinippe? Jälgi meid FACEBOOKis ja INSTAGRAMis!