1
Inspiratsiooniks 😍

Miks on Bodrum ideaalne puhkuseks? 🌊

Türgi kuurort Bodrum on muutumas järjest populaarsemaks sihtkohaks ja selles pole midagi imestada. Kui sa otsid puhkust, mis ühendab endas rikkaliku ajaloo, kauni looduse ja suurepärase ranniku, siis sobib Bodrumi reis sulle ideaalselt! See imeline Türgi kuurort asub kauni Egeuse mere ääres ning pakub midagi igale maitsele. 

Üks seitsmest maailmaimest

✈ Bodrumis planeeritud puhkusest võib saada üks sinu elu suurimaid imesid! Seda just sellepärast, kuna seal paikneb üks seitsmest maailmaimest, milleks on kuurordis asuv Halikarnassuse mausoleum. Seda mausoleumi nimetatakse ka armastuse monumendiks, samamoodi on nimetatud ka Taj Mahali või Babüloni aedasid. Halikarnassuse mausoleum annab suurepärase võimaluse lähemalt tutvuda idamaade arhitektuuriga, sest seda suursugust ehitist vaadates on näha tugevaid idamaise arhitektuuri tunnuseid.

✈ Seega kui oled huvitatud arhitektuurist või sulle meeldib ajalugu, siis lisa see koht kindlasti endale listi! Bodrumis on ka palju teisi vaatamisväärsusi, mida külastada, näiteks Bodrumi loss, allveearheoloogia muuseum ja Bodrumi teater.

Bodrumi resi ajal naudi veesporti

✈ Paljud veespordihuvilised valivad Bodrumi, kuna selles kuurordis on veespordi harrastamiseks suurepärased võimalused! Kui soovid oma puhkust põnevamaks muuta, siis proovi sinagi peale värskendava supluse midagi uut ja teistsugust.

✈ Näiteks naudi sooja päikest ja paitavat tuult jetidega sõites, lohesurfi või purjelaua sõitu katsetades või hoopis sukeldudes. Erinevaid valikuid on palju ning igaühele leidub midagi!

Lõbutse kuni hommikuni

✈ Soe Bodrumi ilm võimaldab terve päeva nautida erinevaid veespordi võimalusi või lõõgastudarannas. Neile, kes igatsevad kirevat ööelu, pakub Bodrum palju vahvaid valikuvõimalusi. Siin asub palju baare, kohvikuid ja ööklubisid, kus toimuvad erinevad üritused: mängivad DJ-d, esinevad live-bändid ja palju muud. Ega asjata öelda, et see kuurort on lõputute lugude linn ja selle ilu on lihtsalt lummav! Võib-olla koged siin oma elu parimat pidu või koged põnevat seiklust?

Türgi stiilseim kuurort

✈ Budromit kutsutakse ka Türgi stiilseimaks kuurordiks ja seda ka põhjusega! Selle kuurordi euroopalikkus annab selleks aluse. Linnas ei oota sind mitte ainult liiva- või kivisillutistega rannad ja hingematvad maastikud, vaid ka muljetavaldava suurusega kaubanduskeskused, kõrged hooned, erinevad restoranid ja baarid.

✈ Samuti on linna arhitektuur kaasaegne ning paneb tahestahtmata kaamerat välja otsima ja pilte klõpsima. Sadamas saab imetleda luksusjahte ja kauneid vaateid, mida võibki vaatama jääda. Garanteerime, et vahet pole kuhu lähed või mida teed, igal pool on tunda Euroopa hõngu. Seega võid kindel olla, et Bodrumis saab nautida lisaks kaunile loodusele ja arhitektuurile ka Türgi stiilsemat ja kaasaegsemat poolt.

Maitsete meri

Türgi kööki iseloomustavad erilised maitsed ja aroomid. Siinsetes roogades kasutatakse palju vürtse, kuid kõik need loovad omavahel täiusliku kooskõla ja viivad sind maitsete paradiisi! Soovitame proovida kohalikke traditsioonilisi roogasid, aga ka mereande - oleks ju tõeline patt sellises kuurordis viibides värskelt püütud kala mitte proovida. Neile, kellele meeldib maiustada, soovitame magustoiduks valida traditsioonilise Türgi delikatessi - baklava. Garanteerime, et see meeldib sulle kindlasti ja tahad proovida selle maiutuse erinevaid maitseid.

Avasta Bodrum koos AirGuruga!

Bodrum sobib külastamiseks aastaringselt ning tagab meeldejääva puhkuse! Planeeri oma järgmine Türgi reis koos AirGuruga juba täna! Kui sul tekib küsimusi täpsema sihtkoha või hhotelli valikul, siis võta meiega julgelt ühendust:

☎ Telefoni teel: +372 6231 384

📧 E-posti teel: tere@airguru.ee

Kas soovid näha rohkem uudiseid ja reisinõuandeid? Jälgi meid FACEBOOKis ja INSTAGRAMIS