1
Inspiratsiooniks 😍

Mida pead teadma enne Albaania reisi? ✈️

Albaania on looduskainis ja põneva kultuuriga riik Kagu-Euroopas, Balkani poolsaarel. Selle riigi lähedusse jäävad teised avastamist väärt sihtkohad nagu Montenegro, Kosovo, Põhja-Makedoonia ja Kreeka. Albaania on muutumas üha populaarsemaks puhkusekohaks, mida järjest enam valivad ideaalset puhkust otsivad turistid. Kui ka sina oled plaanimas Albaania reisi, siis sujuvama kogemuse jaoks olema koostanud kiire ülevaate kõigest olulisest, mida peaksid enne reisi teadma. Järgnevalt toome sinuni kasuliku info riigi valuuta, hindade, keele, ilmateate, reisirõivaste ja muu olulise kohta.

Millal on parim aeg Albaaniasse reisida?

Kas valmistud Albaania reisiks? Puhkus selles Balkani riigis võib olla imeline aastaringselt, kuid meeldivama reisikogemuse jaoks tasuks uurida enne reisi selle riigi kliima kohta. Albaanias valitseb vahemereline kliima, kus on pehmed talved ning kuivad ja kuumad suved.

🌞 Kevad on ideaalne aeg Albaania külastamiseks. Aprillist juunini on Albaanias pehme ilm ja looduse roheline ilu võlub kõiki selle riigi külastajaid. Keskmine õhutemperatuur jääb sel ajal vahemikku 15–25 kraadi Celsiuse järgi.

🌞 Suvisel hooajal Albaaniasse reisides peab olema valmis kuumadeks päevadeks. Juulis ja augustis võib õhutemperatuur ulatuda isegi 35 kraadini. Arvestada tuleks ka sellega, et rannad on sellel ajal turiste täis. 

🌞 Sügisene aeg sarnaneb kevadele ning pakub ideaalseid võimalusi Albaaniasse reisimiseks. Ilm on sel ajal pehme, keskmine temperatuur jääb vahemikku 15–25 kraadi Celsiuse järgi. Turistide voog on sel ajal väiksem, seega saab rahulikult külastada meelepäraseid vaatamisväärsusi ja muid kohti.

🌞 Ka talvine aeg sobib Albaania reisi planeerimiseks. Eriti sobiv on see aeg neile, kes eelistavaid jahedamaid temperatuure. Talvine puhkus Albaanias meeldib kindlasti suusasõpradele ja neile, kes armastavad rahu. Siiski tasub meeles pidada, et talvisel ajal võivad atraktsioonide lahtiolekuajad olla lühemad või üldse mitte avatud. Seega tasuks enne reisi vajalik kodutöö ära teha ja uurida kohtade kohta, mida soovid külastada.

Albaania valuuta

🌞 Albaania ametlik valuuta on Albaania lek. Kuigi turismilinnades ja huvipakkuvates kohtades saab enamasti maksta ka välisvaluutade ja pangakaardiga, on Albaanias puhkusel olles soovitatav kaasa võtta sularaha kohalikus valuutas.

Mis keelt Albaanias räägitakse?

🌞 Ametlik keel on albaania keel. Tavaliselt saab turismikohtades hakkama inglise keelega, kuid kindlasti tuleb kasuks see, kui õpid enne reisi paar fraasi Albaania keeles selgeks. Nii üllatad kindlasti kohalike ja teed nende meele rõõmsaks.

Milline riietus sobib Albaania reisiks?

🌞 Milliseid riideid Albaaniasse minnes selga panna? See on kindlasti oluline küsimus, mille peale mõelda. See sõltub sellest, millit riigi osa külastada planeerid ning muidugi aastaajast. Rannikualadele sobib teistsugune riietus kui mägesid külastades. Seega soovitame enne põhjalikult tutvuda külastatava oiirkonnaga.

Kas vesi on Albaanias joodav?

🌞 Üks peamisi asju, mida enne Albaaniasse minekut küsitakse, on kas kraanivesi kõlbab juua. Pigem soovitame osta joogivett poest, kuna see on tervisele ohutum ning ka parema maitsega.

Kas Albaania on turvaline riik?

🌞 Albaania on turvaline riik, kuid siiski soovitame hoida oma isiklikud asjad alati enda ligi ning seda eriti mitte turismipiirkondades. Parem karta, kui kahetseda!

Albaania kultuur

🌞 Riik on kuulus oma külalislahkuse poolest, siia reisides tuleks austada kohalikke traditsioone ning religioosseid paiku külastades riietuda tagasihoidlikult.

Interneti kasutamine Albaanias

🌞 Interneti-ühendus on enamikes Albaania linnades hea, kuid külades ja kaugemates piirkondades ringi reisides on soovitatav soetada kohalik või eSIM-kaart, kuna ühendus on seal kehvem.

Transport

🌞 Albaanias saab hõlpsasti ringi reisimiseks kasutada ühistransporti, kuid see ei pruugi alati olla kõige parem variant. Sujuvaks ümbruskonnaga tutvumiseks on hea rentida auto, mis tagab paindlikkuse ja mugavuse. Nii saad avastada ka kohti, mis jäävad kaugemale.

Avasta looduskaunis Albaania koos AirGuruga!

Oleme välja toonud kõige olulisemad aspektid, mida võiks kindlasti teada enne Albaania reisi. Kui mõtled, kus peatuda või soovid vastuseid muudele küsimustele, võta julgelt meiega ühendust! Meiega saad ühendust võtta:

☎️ Telefoni teel: +372 6231 384

📧 E-posti teel: tere@airguru.ee

Kas soovid näha rohkem uudiseid ja reisinõuandeid? Jälgi meid FACEBOOKis ja INSTAGRAMIS