1
Inspiratsiooniks 😍

Amsterdam on linn, kus pole reegleid! đŸ›¶

Amsterdam pole mitte ainult Hollandi pealinn ja riigi suurim linn, vaid ka koht, kus elutempo ja korraldus on mõnevõrra erinev võrreldes paljude Euroopa suuremate linnadega. Alustades unikaalsest arhitektuurist, läbi linna rajatud kanalitest, ainulaadsetest muuseumidest ning  lõpetades liberaalsete ja tolerantsete linnaelanikega. Muidugi ei saa mainimata jätta ka kuulsat punaste laternate tänavat.

Amsterdami unikaalsed kanalid

Võib-olla on üks peamisi asju, mida iga linna saabuv turist esimesena märkab, Amsterdami kuulsad kanalid. Läbi linna looklevad mitmed kanalid – neid on hinnanguliselt üle 160, kogupikkusega ligi 100 km.

Seetõttu ei saa Amsterdami külastades kasutamata jätta võimalust seilata mööda kanaleid ja näha linna teisest vaatenurgast. Paadidokid, kust turiste mööda kanaleid transporditakse, asuvad Amsterdami pearaudteejaama ees. Kui reisid suurema seltskonnaga, ei soovitata reisiparvlaevale istuda, vaid rentida privaatne paat.

Jalgratas aitab tunnetada linnarütmi

Amsterdam on tuntud ka kui rattapealinn. Siin pole jalgratas mitte ainult transpordivahend, vaid ka osa elustiilist. Seega, kui soovid tunda linna tõelist vaimu, rentige jalgratas oma viibimise ajaks. Amsterdami infrastruktuur on rattaliikluseks suurepäraselt kohandatud, nii et sellega pääseb hõlpsalt kõikidesse linna tähtsamatesse osadesse ning ratta saab parkida isegi mitmekorruselistesse parkimismajadesse.

Seksist Van Goghi muuseum

Amsterdamis on hämmastav hulk galeriisid, näitusi ja muuseume. Sellest linnast leiate üle 70 erineva muuseumi. Mõned kuulsamad ja turistide poolt enim külastatud on Van Goghi muuseum, Anne Franki muuseum, riigimuuseum (Rijksmuseum), linnamuuseum (Stedelijk Museum Amsterdam). Kui soovid neisse muuseumidesse siseneda ja vältida pikkades järjekordades seismist, peaksid nendesse piletid vähemalt paar päeva ette ostma.

Amsterdamis leidub külastamiseks ka teistsuguseid muuseume, mis kajastavad Amsterdami skandaalsemat poolt. Eriti populaarsed on interaktiivne muuseum Heineken Experience ja ainulaadne Seksimuuseum Venustempel, mis on üks maailma vanimaid.

Mis vahe on kohvikul ja kohvikul?

Kuigi esmapilgul võib tunduda, et "Coffee Shop" ja "Cafe" on sama teenust pakkuvad asutused, müüvad need kohad Amsterdamis erinevaid asju. Kui otsid kohta, kus kohvi nautida, mine kohvikusse. Coffee Shop on koht, kust saab legaalselt osta erinevaid kanepitooteid

 

Populaarne punaste laternate tänav

Amsterdami maailmakuulus punaste laternate piirkond rajati prostitutsiooniäri kontrollimiseks, kuid tänaseks on sellest saanud suur turismimagnet. See tänav tõmbab uudishimulikke reisijaid, et heita pilk illegaalsele tegevusele teistes Euroopa riikides.

Avasta imeline Amsterdam koos AirGuruga!

Avasta Amsterdami kultuur! Kanalid, jalgrattad, kunst, arhitektuur ühinevad siin ebatavaliseks kombinatsiooniks, mida üheski teises linnas ei leidu. Kui ka sina tahad seda kombinatsiooni oma silmaga näha ja külastada linna, kus kehtivad teistsugused reeglid, siis vali üks AirGuru suurepärastest pakkumistest!

Kui sul tekib küsimusi Amsterdami reisimise kohta, siis võta julgelt ühendust meie AirGuru meeskonnaga:

☎ Telefoni teel: +372 6231 384

📧 E-posti teel: tere@airguru.ee

Kas soovid näha rohkem uudiseid ja reisinõuandeid? Jälgi meid FACEBOOKis ja INSTAGRAMIS