1
Inspiratsiooniks 😍

Milline on talveilm Maltal?

Ilm Maltal talvel

Malta on Vahemere saar, kus päike paistab 300 päeva aastas! ☀️ Sel põhjusel saab Maltast igal aastaajal atraktiivne puhkusekoht. Isegi talvekuudel saate siin nautida meeldivat ilma, päikesepaistelisi päevi ja postkaardivaateid.

Malta on subtroopilise kliimaga riik

Maltal, nagu ka teistel Vahemeremaadel, on subtroopiline-vahemereline kliima. Maltale reisides on oodata kuumi ja kuivi suvepäevi ning pehmeid ja niiskeid talvesid. Kõrgeim temperatuur on saarel juulis-augustis, mil päeval tõuseb temperatuur 34°C-ni, kõige külmem on jaanuaris, mil soojenemise ajal jõuab temperatuur 15°C-ni. Keskmine aastane sademete hulk Maltal on 600 mm, enamasti oktoobris-jaanuaris.

Ilm Maltal talvel

Malta talved on õnnistatud pehme ja päikeselise ilmaga, mistõttu on see saar populaarne sihtkoht eestlaste seas. Detsembris küündib päevane temperatuur tavaliselt 18°C-ni, jaanuaris ja veebruaris – 16°C-ni. Kõige rohkem sajab Maltal  jaanuaris ja veebruaris, keskmiselt 90 mm.

Pehmed Malta talved võivad mõnikord meenutada sooje Eesti suvepäevi, sest temperatuur tõuseb vahel ka kuni 22°C-ni. 

Miks on Malta suurepärane talvepuhkuse sihtkoht?

✨ Vähem turiste

Talvekuudel näete Maltal vähem turiste, nii et te ei pea turismiatraktsioonide, parimate restoranide või kohvikute juures järjekordades ootama ning lisaks saate teha ilusaid pilte soovitud kohtades ilma rahvahulkadeta.

✨ Madalamad hinnad

Seoses väiksema turismiliiklusega Maltal langevad ka hinnad. Talvekuudel võivad hotelli- ja muu majutuse hinnad olla lausa 40% madalamad kui kõrghooajal. Ja seal on ka palju laiem valik ööbimiskohti.

Isegi ühistransport on Maltal kõrghooajal kallim. Üksikpileti hind on suvekuudel 2 € ja talvekuudel 1,50 €.

✨ On suurepärane aeg matkamiseks

Malta on kuulus oma kauni looduse poolest – maalilised lahed, kivised rannikud, orud ja pilkupüüdvad kaljud. Sel põhjusel on see saar eriti populaarne matkamiseks. Ja talvekuud on selle ajaveetmise nautimiseks suurepärane aeg, sest sellest ajast on temperatuur meeldiv ja mitte liiga kuum.

✨ Jõuluks kaunistatud linnad

Kui otsustate detsembris-jaanuaris Maltale reisile minna, näete tulekestega kaunistatud Malta linnu. Huvitav on see, et Maltal hoitakse jõuluehteid kauem kui teistes Euroopa linnades, vahel ehitakse siinseid linnu alles veebruaris.

Mida talvel Maltale reisides pagasisse panna?

Kuigi Maltal on temperatuur t-särgis või kerges jopes ringi jalutamiseks sobiv, ärge unustage saarele reisides kaasa pakkida ka lisakampsunit, sest õhtuti langeb temperatuur alla 10°C.

Kui otsustate matkama minna, ärge unustage kanda veekindlaid matkariideid ja -jalatseid.

Minge AirGuruga Maltale!

Kui oled väsinud aknast avanevast hallist vaatest, soovid end päikesekiirtega kostitada ja oma keha D-vitamiiniga rikastada, planeeri reis Maltale. AirGuru.ee lehel ootavad Sind juba suurepärased reisipakkumised sellele saarele!

Kui teil on reisiga seotud küsimusi, võtke meiega ühendust:

Tahad näha rohkem uudiseid ja reisinippe? Jälgi meid FACEBOOKis ja INSTAGRAMis!