1
Inspiratsiooniks 😍

Unistuste Kreeka reis - kuidas säästa raha ja nautida puhkust?

Kreeka on paljude jaoks oma valgete majade ja türkiissinise mere poolest üks unistuste reisisihtkoht. Avastamist ootavad nii ajaloolised Kreeka linnad kui ka eksootilised Kreeka saared, kus kultuur ja kaunis loodus põimuvad imeliseks tervikuks. Kuid paljud reisihuvilised muretsevad, et Kreekasse reisimine võib osutuda liiga kulukaks. Ära lase sellel oma unistamist takistada! Jagame sinuga paari näpunäidet, kuidas nautida Kreeka reisi ja säästa raha samal ajal. 

Planeeri Kreeka reis juba varakult ette 

Võib olla oled seda nippi juba varem kuulnud, kuid kordame selle veel korra üle! Varajane reisi planeerimine on võtmetähtsusega, et leida parimaid pakkumisi. Lennupiletid ja majutus on tihti odavamad, kui broneerid need aegsasti ette. Samuti mängib olulist rolli külastusaeg. Kreeka ja Kreeka saared on populaarne turismisihtkoht suvekuudel. Kui soovid raha säästa, siis planeeri oma Kreeka reis hooajaväliseks ajaks. Ka kevadeti ja sügiseti on Kreeka ilm meeldiv ning sel ajal on vähem turiste ning ka hinnad on nii majutusele kui ka lennupiletitele madalamad.

Kreeka hinnad

Kõige odavamad hinnad leiad külastades supermarketeid või kohalike turge. Kohalikud turud on suurepärane koht, kus leida värskeid ja odavamaid toiduaineid. Samuti toetad nii kohalikke tootjaid. Kui sa aga ise süüa teha ei soovi või puudub selleks reisi ajal võimalus ning ihkad kohaliku toitu proovida, siis leidub mitmeid häid restorane. Kreeka toiduhinnad restoranides võivad varieeruda sõltuvalt asukohast ja söögikohast. Kohalikud kõrtsid pakuvad suurepärast hinna ja kvaliteedi suhet, samas kui peenemas restoranis söömine võib olla kallim. Olenemata sinu eelistustest, Kreekas on palju võimalusi nautida maitsvat toitu ilma eelarvet lõhki ajamata.

Kreeka toidu hinna näited supermarketis: 

  • Leib (1 päts): 0,80 - 1,50 eurot
  • Piim (1 liiter): 1,10 - 1,50 eurot
  • Juust (1 kg feta): 7 - 10 eurot
  • Munad (12 tk): 2 - 3 eurot
  • Kanafilee (1 kg): 6 - 8 eurot
  • Õunad (1 kg): 1,50 - 2,50 eurot
  • Tomatid (1 kg): 1,20 - 2 eurot
  • Oliivid (1 kg): 4 - 6 eurot
  • Vein (1 pudel keskmine kvaliteet): 5 - 10 eurot

Veepudel täida kraaniveega

Kreekas on kraanivesi joogikõlbulik, seega soovitame kaasa võtta kodust korduvkasutatav veepudel ja täita seda kraaniveega. See aitab vältida kulutusi pudeliveele ja on ka kõvasti keskkonnasõbralikum. Kui sul peaks vesi päeva peale otsa saama, siis saad pudelit täita restoranides ja kohvikutes.

Avasta Kreeka maitsed!

Kasuta kohalikku transporti

Kreeka saartel on hästi toimiv laevaühendus, mis on sageli odavam kui lennukiga reisimine. Seda on hea ära kasutada, kui Kreeka saared pakuvad teile huvi ja soovite neid külastada. Linnades ja nende ümbruses liigeldes on hea variant kasutada busse ja tramme. See on kõvasti taskukohasem viis ringi liikumiseks võrreldes taskoga. Keskmiselt jääb bussipilet Kreekas vahemikku 1.20 - 4.40 eurot, oleneb millise pileti ostad. Kui plaanid külastada mitut sihtkohta, uurige kohalikke transpordivõimalusi ja vali kõige soodsamad.

Külasta tasuta atraktsioone ja muuseume

Kreekas on palju ajaloolisi ja looduskauneid kohti, mis on täiesti tasuta. Näiteks Akropol Ateenas on teatud päevadel tasuta või soodushinnaga. Samuti on paljud rannad ja matkarajad tasuta külastamiseks. Kui enne reisi uurimistööd teha, siis võite leida mitmeid kauneid kohti ja huvitavaid tegevusi, mida saab tasuta teha. Mitmed Kreeka festivalid ja üritused on samuti tasuta või väikse tasu eest. See on hea võimalus, mida ära kasutada, et nautida kultuuri, muusikat ja toitu. Uuri oma reisisihtkoha kalendrit ja planeeri oma reis mõne huvitava festivali ajale!

Päikseline Kreeka reis ootab sind! 

Unistuste puhkus Kreekas ei pruugi üldse olla nii kulukas kui arvad! Haara üks meie soodsatest pakkumistest, jälgi meie reisinippe ning su unistus võibki saada reaalsuseks! Kas mõtled endiselt, milline pakkumine sobib sulle? Võta julgelt meie AirGuru meeskonnaga ühendust ning koos leiame parima lahenduse!

Ühendust saad meiega võtta:

☎️ Telefoni teel: +372 6231 384

📧 E-posti teel: tere@airguru.ee

Ole meie parimate reisipakkumistega kursis ja jälgi meid ka FACEBOOKis ja INSTAGRAMis