online
1
Kasulikud nõuanded 💡

Reisinõuded ukrainlastele: kuidas reisida ilma tõrgeteta.

AirGuru meeskond on saanud päringuid ukrainlaste reisimisnõuete kohta ja jagame vastuseid kõige sagedamini esitatavatele küsimustele.

1. Milliseid dokumente on vaja Ukrainast lahkumiseks?

ELi välispiiri ületamiseks on vaja kehtivat reisidokumenti. Biomeetrilise passiga ukrainlased võivad ELi riikidesse reisida ilma viisata kuni 90-päevaks.

2. Olen Ukraina kodanik, kes on saabunud Eestisse, kas ma võin lahkuda teise riiki?

Kui sul on biomeetriline pass, saad reisida viisavabalt. Seega saad pärast saabumist Euroopa Liidus 90 päeva jooksul vabalt ringi liikuda. Selle aja lõpus pead saama riikliku viisa või ajutise elamisloa. Nende dokumentidega võivad Ukraina kodanikud reisida kuni 90 päeva 180 päeva jooksul teiste Schengeni riikide territooriumidel.

Siiski on oluline teada, et ajutine elamisluba ei asenda reisidokumenti. Seetõttu tuleb sul välisriikidesse reisides lisaks digitaalselt salvestatud või väljatrükitud Eesti ajutisele elamisloale kaasas kanda ka kehtivat reisidokumenti (passi).

Kui kavatsed reisida väljapoole Schengeni ala, võta ühendust selle riigi pädevate asutustega, kuhu kavatsed reisida, seoses teistesse riikidesse sisenemise tingimustega. Võta näiteks ühendust diplomaatiliste esinduste, konsulaatide või migratsiooniteenistustega.

3. Kas minu Ukraina juhiluba on kehtiv?

Seadus tagab, et Ukraina kodanikud võivad Eestis sõita Ukraina juhiloaga. Samuti ei pea ukrainlased A- ja B-kategooria juhiloa vahetamiseks sooritama sõidueksamit.

Kuigi enamik ELi riike tunnustab Ukraina juhilube, on mõned erandid, seega kontrolli konkreetsesse riiki reisides oma juhiloa nõudeid ametlikul veebisaidil.

Pärast sõja puhkemist on mõned Euroopa riigid siiski pakkunud Ukraina kodanikele tasuta transporti - rongid, bussid, parvlaevad ja lennureisid. Tasuta vedajate nimekirjad leiad ka selle riigi ametlikul veebisaidil, kuhu sa reisid.

Lisateavet Ukraina kodanikele kehtivate reisimisnõuete kohta leiad Euroopa Liidu ametlikul veebisaidil.

Kas sul on veel küsimusi? Võta ühendust AirGuru reisispetsialistidega.

Kui sa ei leia vastust mõnele olulisele küsimusele, siis AirGuru reisispetsialistid on siin, et anda sulle kõik vastused. Võta meiega ühendust endale sobival ajal:

Tahad näha rohkem uudiseid ja reisinippe? Jälgi meid FACEBOOKis ja INSTAGRAMis!